نصب ۱۰ دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های پروانه دار

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس از نصب ۱۰ دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های پروانه دار طی یک هفته گذشته در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: طی یک هفته گذشته با تلاش گروه گشت و بازرسی و همکاری واحد حقوقی و با اخذ دستور قضایی شش حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس به عمق ۴۳۰ متر و با دبی هفت لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۳۹ هزار و ۳۵۶ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

سرپرست امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: همچنین یک مورد جلوگیری از اضافه برداشت و تقلیل منصوبات در مجموع با دبی ۱.۳ لیتر بر ثانیه با حجم تخلیه سالیانه ۲۵ هزار و ۷۴۰ متر مکعب انجام گردید. علاوه بر آن نیز ده دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های پروانه دار در محدوده عملکرد این امور نصب شد .

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات