جزئیات ثبت‌نام ۳٫۳ میلیون کارگر متقاضی سهام عدالت

جزئیات ثبت‌نام ۳٫۳ میلیون کارگر متقاضی سهام عدالت

www.BanaNews.irمجموع کل ثبت نام شدگان سهام عدالت کارگری شاغل در بخشهای ساختمانی و فصلی به بیش از ۳٫۳ میلیون نفر رسید که از این تعداد بیش از ۲٫۷ میلیون نفر معادل ۸۲ درصد واجد شرایط شناخته شدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) یک مقام مسئول در وزارت کار و امور اجتماعی در گفتگو با مهر از ثبت نام ۳ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۶۸۹ کارگر متقاضی دریافت سهام عدالت شاغل در بخشهای ساختمانی و فصلی خبر داد و گفت: از این تعداد ۸۲ درصد معادل ۲ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۱۶۹ نفر پذیرفته شدند.

وی با بیان اینکه از این تعداد کارگر ثبت نام شده ۶۰۲ هزار و ۵۲۰ نفر به دو دلیل عمده مورد پذیرش قرار نگرفته اند، اظهار داشت: گروهی از این تعداد که ۱۸ درصد کل متقاضیان را تشکیل می دهند، کسانی هستند که قبلا در قالبهای دیگری سهام عدالت خود را دریافت کرده اند.

این مقام مسئول ادامه داد: گروه دیگری نیز وجود دارند که قبلا در گروه های غیرکارگری اقدام به درخواست سهام عدالت کرده‌اند اما به دلیل عدم مراجعه برای دریافت برگه سهام خود، درخواست دوباره ای را مطرح کرده بودند.

به گفته وی، از کل ثبت نام شدگان سهام عدالت کارگری در دو گروه ساختمانی و فصلی، ۵۲ درصد مرد شاغل فصلی و ۴۸ درصد نیز ساختمانی هستند.

این مقام مسئول در وزارت کار، ۹۳ درصد کل ثبت نام شدگان را مرد و ۷ درصد از آنان را زن اعلام کرد و بیان داشت: اسامی کل ثبت نام شدگان متقاضی دریافت سهام عدالت به دبیرخانه پالایش توزیع سهام عدالت در سازمان خصوصی سازی ارسال شده است.

وی خاطر نشان کرد: به صورت کلی ۳ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۶۸۹ متقاضی واجد شرایط دریافت سهام عدالت کارگری در ۳ گروه کلی تقسیم بندی شده اند.

این مقام مسئول در وزارت کار تاکید کرد: تقسیم بندی به صورتی بوده است که افرادی که در گذشته موفق به دریافت سهام عدالت خود شده اند از لیست متقاضیان خط خوردند.

به گفته وی، همچنین گروه هایی که در سنوات گذشته ثبت نام کرده ولی برگه سهام خود را دریافت نکرده بودند نیز از لیست متقاضیان حذف شدند که با گروه اول حذف شده مجموعا ۶۰۲ هزار و ۵۲۰ نفر بوده اند.

این مقام مسئول افزود: در نهایت گروهی از کارگران که مورد پذیرش قرار گرفته اند و تعداد آنها بالغ بر ۲ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۱۶۹ نفر است، در لیست دریافت کنندگان هستند.

وی همچنین از فراهم شدن امکان انجام اصلاحات پذیرفته شدگان دریافت سهام عدالت در سامانه سهام عدالت وزارت کار و امور اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: گروه هایی از متقاضیان دریافت سهام عدالت که از طریق کافی نت ها اقدام به ثبت نام کرده اند اطلاعاتی از قبیل مدرک فنی و حرفه ای خود را ارائه نکرده اند.

به گفته این مقام مسئول وزارت کار، ارائه اطلاعات مربوط به مدارک فنی و حرفه ای متقاضیان دریافت سهام عدالت کارگری یک بخش مهمی از کار است که در تقاضاهای برخی افراد وجود ندارد و آنها باید با مراجعه به سامانه اطلاعات ناقص خود را تکمیل کنند.

وی این مطلب را هم افزود که افراد می توانند با کد رهگیری و کد ملی خود به اطلاعات قبلی ارائه شده خود دسترسی پیدا کرده و نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: افرادی هم که کد رهگیری خود را فراموش کرده اند می توانند از طریق وارد کردن اطلاعات مربوط به شماره سریال و شماره شناسنامه خود و همچنین کدملی به اطلاعات قبلی ارائه شده خود دسترسی پیدا کنند.

 

 

    نظرات