روان سازی حرکت بزرگ اقدام ملی برای شروع ساخت 70 هزار واحد مسکونی

روان سازی حرکت بزرگ اقدام ملی برای شروع ساخت 70 هزار واحد مسکونی

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان تهران ، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ساخت مسکن خوب، باکیفیت و قیمت مناسب را بهترین راه برای جلب و حفظ اعتماد مردم برشمرد و گفت: وظیفه استان تهران به عنوان متولی ساخت 20 درصد از کل طرح اقدام ملی در کشور را وظیفه ای سنگین و خطیر برشمرد.

وی افزود: حوزه های شهرسازی و معماری، املاک و حقوقی و مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اولویت امور خودشان را باید طرح اقدام ملی قرار بدهند و در کمیسیون ماده پنج ، کارگروه امورزیربنایی ، بانک زمین و ... اقدامات شتاب بگیرد.

نگهبان با تاکید براینکه مسکن بعد از خوراک و غذای روزمره مردم جز مایحتاج اصلی زندگی است گفت: از فضا سازی های منفی در فضای مجازی و دلسردی فاصله بگیرید و فکر و ذهنتان را بر روی ساخت مسکن، انعقاد قرارداد با کارگزار و سایر موارد مهم و مصوب قانونی متمرکز کنید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران همچنین به روسای مناطق 6 گانه شهرستانی دستور داد تا علاوه بر ظرفیتهای ارائه شده برای تامین مسکن اقدام ملی در خصوص معرفی ظرفیتهای بیشتر و جدید و پیشنهاد آن به جلسه بعدی کارگروه اقدام ملی در اسرع وقت با دقت و تمرکز وارد عمل شوند، همچنین صورتجلسه تحویل زمین های مشخص شده در مرحله اول ثبت نام اقدام ملی را با مشخصات utm اداره فنی و شناسایی هرچه سریعتر جهت اقدامات بعدی معاونت شهرسازی و معماری به این حوزه ارسال نمایند و طرحهای پیشنهادی الحاق به محدوده شهر طی نامه های رسمی به مدیرکل با توجه به اجرای طرح اقدام ملی توسط روسای مربوطه پیشنهاد شود.

نگهبان درباره نیاز به افزایش تراکم در بعضی از پروژه های اقدام ملی شهرستانها تصریح کرد: این موضوع منوط به مکاتبه روسای مناطق به همراه مدارک و مستندات کافی برای حوزه شهرسازی و معماری و همچنین  در صورت تصویب در کمیسیون ماده 5 استان لازم اجرا خواهد بود.

وی در پایان به مدیران و کارشناسان عضو کارگروه اقدام ملی توصیه نمود تا به صورت تیمی و هماهنگ عمل کرده و از کار بین بخشی فاصله بگیرند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات