کشف و ضبط محصولات ساخته شده از پوست حیوانات وحشی در تهران

کشف و ضبط محصولات ساخته شده از پوست حیوانات وحشی در تهران

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، مسعود زندی با اعلام این خبر گفت: در جریان بازرسی نیروهای یگان محیط زیست تهران در پایان هفته گذشته از یک فروشگاه لباس در یکی از پاساژهای منطقه فردوسی،چهار عدد شال و چهارده کلاه تهیه شده از پوست جانوران وحشی کشف و ضبط شد.

وی افزود: کلاه های کشف شده از پوست روباه معمولی، شاه روباه، سمور، خرگوش و یک گونه دیگر از نوعی سگ سانان است.

زندی با اشاره به اینکه اقلام ضبط شده جهت بررسی دقیق نوع گونه های جانوری در اختیار کارشناسان حیات وحش حفاظت محیط زیست استان قرار گرفته است، اظهار کرد: در این خصوص پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع می شود.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران خاطر نشان کرد: در این خصوص بطور معمول عده ای از افراد سودجو اقدام به قاچاق اجزاء غیرمجاز حیوانات و تولید محصولات مختلف شامل یقه، شال، کلاه و پالتو می کنند و این تولیدات عموما در فروشگاههای مختلف به عنوان صنایع دستی به گردشگران و مسافران و مشتریان خاص با قیمتهای گزاف عرضه می شود .

وی تاکید کرد: بر اساس ماده ۱۰ قانون شکار و صید، حمل، عرضه، صدور و فروش جانوران و حشی زنده یا کشته و یا اجزای آنها جرم محسوب می شود و متخلف به حبس از یک ماه تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف یک میلیون ریال محکوم می شود.

زندی در ادامه همچنین از کشف و ضبط  سه اسلحه شکاری در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در یک هفته گذشته از شکارچیان غیر مجاز، خبر داد و گفت: مامورین یگان حفاظت تهران این سلاح هارا قبل از شروع به شکار کشف و ضبط کردند.

وی در پایان با بیان اینکه برای متخلفین پرونده قانونی تشکیل شد، اظهار کرد: مامورین اجرایی همچنین درجریان گشت های خود چند تله زنده گیری کبک و دیگر پرندگان وحشی را از طبیعت جمع آوری کردند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات