پوشش 20 مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در 48 ساعته گذشته/آتش نشانی رشت

پوشش 20 مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در 48 ساعته گذشته/آتش نشانی رشت


125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در 48 ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی و اطفای آتش در 20 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: 20 مـورد عملیات آتش نشانان جهت پوشش یک مورد اتصالی برق منزل مسکونی، 4 مـورد آتش سوزی علفزار و ضایعات، 4 مورد محبوس شدن افراد در اتاقک آسانسور، 1 مورد حلقه انگشتری، 3 مـورد قفل درب منزل مسکونی و محبوس شدن اشخاص در منزل مسکونی ، 2 مورد رها سازی حیوانات محبوس شده، 5 مورد خدمات ایمنی شامل گیر کردن خودرو ، استقرار خودرویی، محبوس شدن افراد در خودرو و ... از دیگر عملکرد آتش نشانان بوده است.

وی در پایان به اتصالی برق منزل مسکونی که در ساعت 15:28 دقیقه 12 دی ماه 98 در بلوار رودباری کوچه رفتاری رخ داد اشاره کرد و افزود: در این حادثه که بعلت اتصال در سیستم سیم کشی برق از ناحیه هود آشپزخانه بوده 6 آتش نشان بهمراه 2 دستگاه خودرو به محل اعزام شدند که خوشبختانه با هوشیاری مالک حریق در لحظات اولیه مهار شد و آتش نشانان پس از انجام تدابیر ایمنی و ارایه توصیه های لازم به مالک به آشیانه بازگشتند.

وی در پایان با بیان اینکه خوشبختانه در جریان بروز این آتش سوزی به کسی آسیب جانی نرسید به شهروندان توصیه کر د: نظافت و سرویس دوره ای هود آشپزخانه و تعویض فیلتر هود، نقش بسزایی در پیشگیری از این نوع آتش سوزی ها دارد.


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات