نصب بزرگترین ترانس های 400 کیلو ولت گامی دیگر در توسعه شبکه برق خوزستان

نصب بزرگترین ترانس های 400 کیلو ولت گامی دیگر در توسعه شبکه برق خوزستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه پنج ترانس 400 کیلو ولت وارد استان شده، گفت: این ترانس ها بزرگترین ترانس های قدرت در سطح کشور هستند و در حال حاضر در پست های پیروزان و هاشمی در اهواز در حال نصب و آماده سازی می باشند.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ اظهار داشت: این ترانس ها از نوع 315 مگا ولت آمپر با ولتاز 400 کیلو ولت هستند و باعث تکمیل و توسعه رینگ 400 کیلو ولت استان و افزایش انعطاف پذیری و قابلیت مانور در شبکه می شوند.
وی با بیان اینکه آخرین ترانس خریداری شده نیز در حال تست و بارگیری به سمت خوزستان است، تصریح کرد: در حال حاضر دو ترانس در پست های 400 کیلو ولت شهید هاشمی و پیروزان اهواز در حال نصب هستند و قبل از تابستان 99 وارد مدار می شوند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: عملیات نصب سایر ترانس ها از جمله در پست 400 کیلو ولت ارجان بهبهان نیز به تواتر با توجه به حجم بالای کار برای ورود آنها به شبکه در حال انجام است و قبل از تابستان 1400 وارد مدار می شوند.
دشت بزرگ ادامه داد: این ترانس ها که در چند مرحله وارد خوزستان شده اند برای اولین بار در کشور ساخته شده اند و به دلیل حجم و بزرگی که داشتند از زمان بارگیری از شرکت ایران ترانسفو زنجان تا رسیدن به خوزستان 4 ماه زمان برده است.
وی با بیان اینکه ارزش سرمایه گذاری خرید این شش ترانس هزار و 300 میلیارد ریال بوده است ، تاکید کرد: این ترانس ها علاوه بر اینکه موجب افزایش پایداری شبکه فوق توزیع اهواز می شوند کمک می کنند تا در مواقع لازم که تولید و انتقال برق در شبکه داخلی استان دچار مشکل شده از شبکه سراسری برق مورد نیاز تامین شود و به راحتی انتقال بار صورت بگیرد.
تمام/

لینک اصل خبر در سایت شرکت برق منطقه ای خوزستان

  منبع خبر

  شرکت برق منطقه ای خوزستان

  شرکت برق منطقه ای خوزستان

  شرکت برق منطقه ای خوزستان یک شرکت در شهر اهواز می باشد

   نظرات