۸۰۰ استاد ترافیک از ۵ قاره جهان به تهران دعوت می‌شوند

۸۰۰ استاد ترافیک از ۵ قاره جهان به تهران دعوت می‌شوند

۸۰۰ استاد ترافیک از ۵ قاره جهان برای حضور در یازدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک به تهران دعوت می‌شوند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دومین جلسه هیات علمی "یازدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک ایران" با حضور حدود ۵۰ نفر از اساتیwww.BanaNews.irد و صاحب‌نظران عضو این هیات در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ابتدای این کنفرانس برگزاری جلسات تخصصی با حضور اساتید و متخصصان در خصوص برنامه‌های اجرایی حمل و نقل شهری را مورد تأکید قرار داد و گفت: در گزارش هفته گذشته عملکرد این معاونت در ۶ سال اخیر در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران، استراتژی‌ها و راهبردهای مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل و ترافیک ارائه شد.

تشکری هاشمی با تأکید بر افزایش سهم حمل و نقل عمومی در ظرفیت‌های حمل و نقلی، اعلام کرد: این مهم نه تنها در اسناد فرادستی مانند طرح جامع حمل و نقل و ترافیک تهران مورد توجه قرار گرفته، بلکه به عنوان مطالبه‌ عمومی شهروندان و نمایندگان آن‌ها در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران نیز مطرح است و به عنوان نمونه سهم حمل و نقل عمومی در پروژه در دست احداث افزایش ظرفیت بزرگراه صدر دیده شده است.

دکتر یوسف رشیدی، مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا نیز عامل اصلی آلودگی هوا و صدا در شهرها را وسایل نقلیه دانست و پیشنهاد کرد: با توجه به این که آلودگی هوا و صدا ارتباط نزدیکی با موضوع ترافیک دارد، از این رو موضوع مذکور به عنوان یکی از محورهای اصلی کنفرانس مهندسی ترافیک در نظر گرفته شده که این پیشنهاد با تصویب اکثر اعضاء مورد تصویب قرار گرفت.

مهندس مرتضی خشایی‌پور، معاون مطالعات سازمان ترافیک شهرداری تهران نیز با اشاره به این که سال گذشته علاوه بر مکاتبه با ۱۵ دانشگاه بین‌المللی نسبت به اطلاع‌رسانی به ۸۰۰ استاد و دانشجوی حمل و نقل و ترافیک در سراسر دنیا به منظور حضور در «کنفرانس دهم» اقدام شد، عنوان کرد: برای یازدهمین کنفرانس نیز ۸۰۰ استاد و صاحب‌نظر از ۵ قاره جهان دعوت می‌شوند.

دکتر محمود صفارزاده رئیس هیات علمی کنفرانس در پایان با تقسیم موضوعات مهم این کنفرانس به ۷ محور کلی خاطرنشان کرد: در هر یک از این محورهای ۷ گانه که یکی از اساتید حمل و نقل و ترافیک مسئولیت آن را بر عهده دارند، به صورت اجرایی و کاربردی برای موضوعات مبتلابه حمل و نقل شهری مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند.

یازدهمین کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک طی روزهای دوم و سوم اسفند ماه جاری از سوی سازمان حمل و نقل و ترافیک در محل سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

 

    نظرات