برگزاری دوره‌های آموزشی در راستای بروزکردن اطلاعات فني كارشناسان شهرسازي شهرداری قزوین است

برگزاری دوره‌های آموزشی در راستای بروزکردن اطلاعات فني كارشناسان شهرسازي شهرداری قزوین است

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ ضیائی با تشریح عملکرد مدیریت تدوین و نظارت و مقررات شهرسازی این معاونت در 9 ماه ابتدای سال جاری گفت: آموزش مسئولان و رابطین کمیسیون ماده 5 مناطق سه گانه شهرداری، آموزش مسئولان کمیسیون ماده صد مناطق سه گانه شهرداری و آموزش اجراییات مناطق سه گانه شهرداری از اقدامات مهم آموزشی این حوزه در این مدت است.

وی اطلاع از اجراء قوانين و مقررات و دستورالعمل‌هاي مصوب جاري كشوري و محلي و همچنين اعلام، حذف، اصلاح و لغو ضوابط جديد شهرسازي و معماري، اداري، حقوقي در حوزه شهرسازي را از دیگر اهداف برگزاری دوره های آموزشی برای کارشناسان فنی شهرسازی عنوان کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: بازدید از شهرسازی مناطق سه گانه شهرداری، ابلاغ 30 نامه به مناطق سه گانه، شرکت درجلسات فاوا درخصوص هماهنگی قیمت های حریم سال 97-98 کمیسیون ماده صد، بررسی پرونده های شهرسازی و کمیسیون ماده صد، برگزاری جلسه بررسی بخشنامه های صادره از معاونت شهرسازی و معماری جهت بروزرسانی بخشنامه ها، برگزاری جلسات هماهنگی طرح تفصیلی شهر و بازدید از ایمنی و رعایت ضوابط آتشنشانی مجتمع ها در سطح شهر از دیگر اقدامات این حوزه در 9 ماه سال جاری است.

وی اشاره کرد: بررسي و تدوين ضوابط و مقررات شهرسازي، پيگيري و تصويب ضوابط، رفع نقص در ضوابط موجود، بهبود روش‌ها و عملکرد حوزه شهرسازي، آموزش کارکنان شهرسازي و نظارت بر عملكرد شهرسازي مناطق و... از وظایف مدیریت تدوین و نظارت مقررات شهرسازی این معاونت است.

این مقام مسئول اضافه کرد: بروزرسانی بخشنامه های شهرسازی در راستای افزایش بهره‌برداری موثر از بخشنامه ها از مهمترین اقدامات این مجموعه در سال جاری بود که در مراحل پایانی قرار دارد.

وی برگزاری هفتگی جلسه هماهنگی با مسئولان شهرسازی مناطق سه گانه را از دیگر اقدامات مهم این معاونت در 9 ماه سال جاری عنوان کرد و توضیح داد: در راستای یکسان‌سازی عملکرد شهرسازی مناطق سه گانه و ایجاد تعامل و هماهنگی بیشتر  این جلسات برگزار می شود و در این جلسات مسائل و مشکلات موجود در حوزه شهرسازی مناطق مورد بررسی قرار می‌گیرد تا تصمیمات لازم در این جلسه اتخاذ شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: تاکنون در سال جاری 4 بخشنامه جدید شهرسازی در زمینه های تکمیل اطلاعات ساختمان توسط کارشناس جهت محاسبه عوارض، تحقق ماده 4 قانون حمایت از معلولان، نصب تابلو مشخصات ساختمان قبل از شروع عملیات ساختمانی و نحوه صدور پروانه تعمیرات نمای ساختمان تصویب و ابلاغ شده است.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات