ساخت‌ و‌ سازهای غیرقانونی بزرگ‌‌‌‌‌‌ترین مشکل مشهد

ساخت‌ و‌ سازهای غیرقانونی بزرگ‌‌‌‌‌‌ترین مشکل مشهد

شهردار منطقه ۶ مشهد گفت: ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی بزرگ‌‌‌‌‌ترین مشکل در عرصه مدیریت شهری مشهد است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد محبی صبح امروز در جلسه کارگروه بررسی جرائم و آسیب‌های اجتماعی در منطقه ۶ در محل سالن جلسات این شهرداری اظهار داشت: در همین راستا باید مشارکت و همدلی مسئولان هر روز بیشتر از دیروز شود.

شهردار منطقه ۶ مشهد افزود: در همین رابطه رسیدگی به جرائم و کاهش آسیب‌های اجتماعی در این منطقه جز با هماهنگی تمام دستگاه‌ها محقق نمی‌شود.

شهردار منطقه ۶ مشهد با اشاره به برگزاری این نشست مهم تصریح کرد: برگزاری چنین جلساتی برای کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی و افزایش رضایت‌مندی مردم بسیار نتیجه بخش است.

وی امنیت و آسایش را حق مسلم مردم و شهروندان دانست و عنوان کرد: در همین راستا باید اقدامات لازم برای تحقق این امر از سوی مسئولان بیش از پیش اجرایی شود.

محبی اطلاع‌رسانی را از جمله مهم‌‌‌‌‌‌ترین اهداف شهرداری منطقه ۶ برای کاهش تخلفات اجتماعی برشمرد و اعلام کرد: همچنین در این راستا باید به دو اصل فرهنگ سازی و برخورد قانونی با متخلفان ساخت و ساز توجهی ویژه داشت.

وی تاکید کرد: با رعایت این را اصول مهم، مسئولان شهری در رابطه با اجرای وظایف پیش‌رو موفق می‌شوند.

شهردار منطقه ۶ مشهد با درخواست از مسئولان قضایی برای برگزاری چنین نشست‌هایی به صورت مستمر و ماهانه، گفت: برگزاری جلسات فوق راهکاری برای حل مشکلات و معضلات سطح شهر به‌ویژه مناطق مختلف آن است.

وی بحث ساخت‌و‌سازهای غیر قانونی را بزرگ‌‌‌‌ترین مشکل در عرصه مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: باید راهکار‌‌‌‌‌‌‌‌های مهمی برای برخورد با این نوع تخلفات ارائه شود.

محبی به احداث خاکریز در اطراف شهرک شهید رجایی با همکاری آستان قدس رضوی اشاره کرد و یادآور شد: این اقدام تا حدودی مانع از تصرفات و ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در سطح منطقه ۶ شهرداری مشهد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

وی تاکید کرد: با این حال این اقدامات با‌‌‌ید هم راستا با فرهنگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی جامع برای شهروندان صورت پذیرد.

شهردار منطقه ۶ مشهد برگزاری دوره‌های آموزش شهروندی را از جمله راهکارهای لازم برای این امر ذکر کرد و افزود‌: در این دوره‌ها مردم مواد ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و ۱۰۰ و ۵۵ قانون شهرداری در رابطه با ساخت‌وسازهای غیر مجاز اطلاعاتی به دست می‌آورند.

 

 

    نظرات