آغاز عملیات بهسازی جاده محمدیه / تسریع در آسفالت ورودی روستای تاج خاتون

آغاز عملیات بهسازی جاده محمدیه / تسریع در آسفالت ورودی روستای تاج خاتون

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری در هفتمین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان قم، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش اظهار داشت: ادارات عضو شورا حداکثر ظرف مدت یک هفته، پروژه های کلنگ زنی و قابل افتتاح در دهه فجر را به دبیرخانه شورا ارسال نمایند تا هماهنگی لازم برای حضور مقام عالی وزارت صورت گیرد.

وی افزود: در صورتی که ادارات زیر مجموعه، به جز پروژه های عمرانی، برنامه ویژه ای برای ایام دهه فجر تدارک دیده اند، گزارش آن را نیز به دبیرخانه شورا ارسال نمایند.

صبوری در خصوص آخرین وضعیت جاده ایستگاه محمدیه توضیح داد: بهسازی این محور توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در دست اقدام و برای تخصیص اعتبارات لازم هماهنگی های اولیه انجام شده است.

وی ادامه داد: به زودی این محور با کمک ماشین آلات شهرداری و راهداری، بهسازی، خط کشی، تعریض و علائم ترافیکی در طول مسیر نصب خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به ضرورت تامین و توسعه زیرساخت ها در ایستگاه راه آهن محمدیه و درخواست اداره کل راه آهن در این خصوص ابراز داشت: نصب دستگاه خودپرداز در ایستگاه محمدیه از سوی بانک مسکن انجام گیرد و برای تامین خط ارتباطی تلفن، با شرکت مخابرات استان هماهنگی لازم به عمل آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات ورودی روستای تاج خاتون اشاره کرد و گفت: گزارش های متعددی در خصوص مشکلات اهالی این روستا برای تردد به دست ما رسیده است که می بایست تعریض و آسفالت ورودی این روستا با استفاده از ظرفیت اداره کل بنیاد مسکن استان در اولویت قرار گیرد.

صبوری با اشاره به ضرورت پایش و بازدید از محورهای مواصلاتی استان خاطر نشان ساخت: گروهی متشکل از کارشناسان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه استان از محورهای اصلی بازدید و گزارش آن را در جلسه بعدی شورای هماهنگی ارائه نمایند تا در صورت نیاز اقدامات اصلاحی و عمرانی صورت گیرد.

وی به اتمام هر چه سریع تر پروژه مسکن مهر استان اشاره کرد و گفت: برای حل مشکلات و تکمیل فرایند مسکن مهر استان، کمیته مشترک و ویژه با حضور کارشناسان ادارات کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بانک مسکن با محوریت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شود.

به گفته رییس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان قم، برای پیشبرد اهداف طرح اقدام ملی مسکن، دستگاه های عضو شورا با محوریت بنیاد مسکن استان تشریک مساعی داشته باشند.

صبوری تاکید کرد: با توجه به پرداخت نشدن مطالبات مالی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، تمام مطالبات آن از سوی ادارات کل راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده ای و بنیاد مسکن در اولویت پرداخت قرار گیرد.

در ادامه جلسه، اداره کل هواشناسی و پلیس راه استان، گزارشی از اقدامات و فعالیت های خود را برای اعضای شورا ارائه کردند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان قم

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان قم

    اداره کل راه و شهرسازی استان قم یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات