لزوم راه اندازی رستوران های سنتی در اماکن تاریخی شهر

لزوم راه اندازی رستوران های سنتی در اماکن تاریخی شهر

به گزارش شهریار، علی مدبر در جلسه ای با جمعی از هیات امنای اغذیه فروشی و مدیران رستوران های تبریز در خصوص افزایش همکاری ها برای راه اندازی مسیرهای غذا خوری و راه اندازی رستوران های سنتی همگون با بافت تاریخی شهر در خانه ها، حمام ها و یخچال های تاریخی تبریز با آنها تبادل نظر کرد.

او با اشاره به محورهای گردشگری و پیاده راهی منطقه، این مسیرها را دارای پتانسیل بالا برای ایجاد کاربری های رفاهی و غذا خوری دانسته و از مدیران رستوران ها و غذا خوری ها  دعوت نمود تا در راه اندازی رستوران و چای خانه و کافی شاپ در این اماکن با شهرداری منطقه هشت همکاری کنند.

مدبر با اشاره به طراحی غرفه های رفاهی- خدماتی در محوطه داخلی میدان بهشتی این مکان را فضای مناسبی برای حضور برندهای مختلف غذاخوری، سوغات فروشی و ... دانست.

شهردار منطقه ۸ با اشاره به برنامه های شهرداری منطقه برای ایجاد مسیر گردشگری حدفاصل پل ملل متحد تا پل قاری، از سرمایه گذاران مختلف دعوت کرد تا با راه اندازی غذاخوری، کافی شاپ و دمنوش خانه در مجاورت پلهای تاریخی موجود در مسیر با شهرداری منطقه ۸ در اجرای این طرح مشارکت کنند.

مدبر با اشاره به وجود صدها خانه تاریخی به همراه یخچال و حمام های تاریخی در منطقه از این اماکن به عنوان پتانسیل بالا برای راه اندازی رستوران ها و استفاده گردشگری از آنها یاد نمود که دارای منافع مالی بالایی برای سرمایه گذاران خواهد بود.

در این جلسه توافقات لازم در خصوص راه اندازی فضاهای رفاهی-خدماتی در اماکن گردشگری منطقه، از مجاری قانونی به عمل آمد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات