آگاه سازی دانش آموزان برای مواجهه با سیلاب

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مدیریت منابع آب ایران از آگاه سازی دانش آموزان برای مواجهه با سیلاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، عبدالله اسکویی در نشست هماهنگی اجرای مانور سیلاب در مدارس استان تهران که با حضور مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته مانور سیلاب در چهارچوب کتاب انسان و محیط زیست در سال جاری برگزار می شود.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه هدفگذاری ما آموزش همه دانش آموزان در زمینه مواجهه با سیلاب هست، گفت: به همین منظور برنامه ریزی های لازم جهت آموزش ۱۴ هزار معلم و یک میلیون دانش آموز در حال انجام است و به زودی آغاز می شود.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که کتاب انسان و محیط زیست به صورت پایلوت با همکاری شرکت آب منطقه ای تهران در این استان در حال اجرا است، انتظار می رود که این شرکت نیز در موضوع مانور سیلاب نیز پیشتاز باشد.

در ادامه جواد اسدی مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر لزوم ارتقاد سواد آبی دانش آموزان در زمینه سیلاب گفت: علاوه بر مانور می توان با اجرای کارگاه های آموزشی نسبت به آگاه سازی دانش آموزان اقدام کرد تا در صورت مواجهه با سیلاب واکنش مناسب را در کوتاهترین زمان انجام دهند.

وی در پایان با تاکید بر لزوم اجرای گسترده مانور سیلاب گفت: آموزش ها و کارگاه ها باید به صورت فراگیر به دانش آموزان ارائه شود و اولویت اجرای مانورها باید در مدارسی باشد که در نزدیکی رودخانه ها قرار دارند تا آموزش ها عینیت بیشتری داشته باشد و برای دانش آموزان قابل لمس باشد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات