آغاز سرشماری زمستانی پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر در استان اردبیل

آغاز سرشماری زمستانی پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر در استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: این سرشماری با هدف جمع آوری اطلاعات و آگاهی از وضعیت جمعیت پرندگان آبزی و کنار آبزی همزمان با برنامه جهانی و کشوری سرشماری، در استان اردبیل نیز اجرا می شود.

سعید شهند با اشاره به اینکه این سرشماری در بیش از ۱۵ سایت سرشماری پرندگان انجام خواهد شد افزود: همکاران ما در اداره نظارت بر امور حیات وحش و ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها از تاریخ ۲۱ الی ۲۵ دی ماه در تالاب ها، آبگیرها و زیستگاه های زمستان گذرانی پرندگان مهاجر، سرشماری را اجرا خواهند کرد.

شهند افزود: در این ایام که مناطق شمالی کره زمین یخبندان است، پرندگان منطقه سیبری در روسیه مقصد خود را مناطق گرمسیر استان به ویژه تالاب‌های پارس‌آباد قرار می دهند.

وی اظهار داشت:  هرساله هزاران قطعه پرنده حمایت شده از جمله پلیکان، زنگوله بال، خروس کولی، قوی گنگ، قوی فریاد کش، غاز خاکستری، عروس غاز،انواع اردک، فاخته و درنای خاکستری برای زمستان گذرانی به استان اردبیل مهاجرت می کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با تاکید بر اینکه هرگونه شکار و صید پرندگان مذکور ممنوع بوده و ماموران حفاظت محیط زیست به طور شبانه روزی در حال گشت زنی بوده و با شکارچیان متخلف برخورد خواهند نمود از دوستداران حیات وحش خواست هرگونه تخلف را به شماره ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ گزارش دهند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات