تفاهم نامه همکاری بین سازمان حفاظت محیط زیست و پلیس فتا امضا شد

تفاهم نامه همکاری بین سازمان حفاظت محیط زیست و پلیس فتا امضا شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حاظت محیط زیست، در این جلسه عیسی کلانتری معاون رییس جمهور ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار دل ها، سپهبد حاج قاسم سلیمانی،گفت: این مرد بزرگ نه تنها یک مرد نظامی بود بلکه اقتصاددان و دیپلمات هم بود، ایشان همواره با مردم بود و نتیجه آن هم همین می شود که می بینید، من فکر نمی کنم عراق چنین تشیع جنازه ای به عمر خویش دیده بود.

کلانتری در ادامه ضمن تشکر از سردار اشتری و مجید گفت: محیط زیست کشور برای مردم و آیندگان است و یگان حفاظت محیط زیست برای حقوق نسل های آتی در حال فداکاری است.

وی به تعداد کم نیروها در یگان حفاظت محیط زیست اشاره کرد و گفت: با توجه به وسعت فعالیت یگان محیط زیست نیرو ها کم هستند و کار بسیار دشوار است، از طرف دیگر تفاوت این یگان با دیگر حوزه های انتظامی این است، که طرف های مقابل یگان حفاظت محیط زیست ۱۰۰ در ۱۰۰ مسلح هستند و جالب است که محیط بانِ ما برای انجام فعالیت و وظیفه خود یا باید کشته شود و یا قصاص.

در ادامه این نشست سردار وحید مجید، رییس پلیس فتا نیروی انتظامی ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: همواره مدیریت جهادی ایشان سرلوحه کار های ما است و تنها راه برون رفت از بحران های فعلی همین مدیریت جهادی است.

او در ادامه این نشست به تاریخچه و ضرورت ایجاد پلیس فتا پرداخت و گفت: این مرکز در سال ۸۹ شروع به فعالیت کرد و پس از تحقیق و مطالعه در حوزه های مربوط به فضای سایبر کشور امروز در نه ماهه ابتدای سال ۸۸ هزار پرونده مورد بررسی قرار گرفت.

سردار مجید با ذکر این موضوع که در همه حوزه جرائم سایبری داریم، گفت: هر جرمی که به ذهن شما می رسد در پلیس فتا مورد بررسی قرار می‌گیرد اما بیشترین جرم مربوط به فیشینگ و انتقال و جابجایی حساب های بانکی است.

رییس پلیس فتا کشور  گفت: محیط زیست هم یکی از نگرانی های پلیس فتا است و با پیگیری های سرهنگ محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سازمان محیط زیست، رصد فضای سایبر و تحلیل موضوعات این حوزه با همکاری یگان در دستور کار قرار می گیرد و همین تحلیل ها کمک می کند تا آسیب به این حوز ها به حداقل برسد.

این گزارش می افزاید: محبت خانی در ادامه این نشست از همکاری پلیس فتا در ۵ محور خبر داد و گفت: حیوان آزاری و تمامی اقدامات پیرامون آن مانند ضبط و انتشار کلیپ و هرگونه فعالیت مرتبط با این موضوع، فروش حیات وحش به صورت زنده و تاکسیدرمی، همچنین خرید و فروش سلاح های غیر مجاز و مهمات شکار و در نهایت تبلیغات شکار و فروش آن به صورت غیر مجاز، در این تفاهم نامه است و دیگر فضای سایبری برای متخلفین این حوزه امن نیست.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین سازمان محیط زیست و پلیس فتا توسط علی اصغر دانشیان معاون توسعه حقوقی و امور مجلس سازمان و سردار وحید مجید، رییس پلیس فتا  امضا شد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات