دکتر ناصری: وضعیت میوه و تره‌بار در شیراز خوب نیست/ واسطه‌ها از بازار میوه و تره‌بار حذف شوند

دکتر ناصری: وضعیت میوه و تره‌بار در شیراز خوب نیست/ واسطه‌ها از بازار میوه و تره‌بار حذف شوند

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر « علی ناصری » در حاشیه بازدید از میدان میوه و تره‌بار شهر، با ابراز نارضایتی از وضعیت میوه و تره‌بار اظهار داشت: واقعیت این است که وضعیت کیفیت و قیمت میوه‌ و تره‌بار در شهر ما، اصلاً مناسب و در شأن شهروندان نیست.

وی در دیدار با مسؤولان سازمان سامان‌دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز با تأکید بر اینکه باید برای بهبود وضعیت چاره‌اندیشی شود، افزود: نظارت دائمی و دقیق بر میوه و تره‌بار از مرحله تولید تا عرضه می‌تواند جلوی سوداگری‌ها را بگیرد و به بهبود این وضعیت منجر شود.

دکتر ناصری یکی از دلایل گرانی میوه را حضور واسطه‌ها در مسیر تولید تا مصرف میوه دانست و بیان کرد: باید تلاش کنیم که با حذف واسطه‌ها، قیمت نهایی میوه و تره‌بار کنترل شود تا بیش از این به مردم فشار تحمیل نشود.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز خواستار اجرای یک طرح ضربتی برای تأمین و عرضه‌ی میوه با کیفیت و قیمت مناسب در شب عید شد و اضافه کرد: شهرداری شیراز می‌بایست با راه‌اندازی و فعال‌سازی بازارچه‌های ویژه به کنترل بازار میوه و تره‌بار به ویژه در آستانه‌ی عید نوروز کمک کند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز در ادامه با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف مجموعه مشاغل مزاحم در این کلان‌شهر، گفت: برای حمایت از مشاغل مفید و قانونمند و همچنین برای تأمین امنیت همه‌جانبه‌ی شهروندان، ساماندهی مشاغل مزاحم و خروج آنها از محدوده‌ی شهر ضرورت دارد.

ناصری همچنین خواستار جدیت در خروج کارخانه‌های آلاینده از شیراز به دلیل مباحث زیست‌محیطی شد و خاطرنشان کرد: هوای پاک و سالم یکی از مواهب شهرمان شیراز است که کوتاهی در حفظ آن،  تهدیدی جدی و زیان‌بار برای آینده‌ی خودمان و فرزندان‌مان در این شهر خواهد بود.

پایان خبر/

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر شیراز

    منبع خبر

    شورای شهر شیراز

    شورای شهر شیراز یک شورای شهر در شهر شیراز می باشد

      نظرات