ریسک‌های زیست‌محیطی و نکات ایمنی سازمان‌های حوزه خدمات شهری ارزیابی شد

ریسک‌های زیست‌محیطی و نکات ایمنی سازمان‌های حوزه خدمات شهری ارزیابی شد

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ مقدم سلیمی گفت: در فاز دوم اجرایی استقرار سیستم مدیریتی HSE (بهداشت، ایمنی و محیط زیست) در شهرداری، جنبه‌ها و ریسک‌های زیست‌محیطی و ایمنی سازمان‌های حوزه خدمات شهری ارزیابی و موارد نامنطبق با استانداردهای HSE  شناسایی شد.

وی افزود: سایت پردازش و دفن پسماند محمدآباد، ایستگاه انتقال پسماندهای شهر قزوین، بوستان‌های شهری، مرکز توسعه خدمات اجتماعی، روزبازارها، غسالخانه و کارواش آمبولانس‌های سازمان مدیریت آرامستان‌ها و ایستگاه‌های آتش‌نشانی بخش‌هایی از حوزه خدمات شهری شهرداری است که در این فاز مورد ارزیابی کارشناسی قرار گرفت.

مقدم سلیمی با تأکید بر اینکه استقرار سیستم HSE  به معنای اجرای استانداردها و پیروی از چهارچوب‌های مشخص‌شده بین‌المللی در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست است، بیان کرد: در این راستا، موارد نامنطبق با استانداردهای زیست‌محیطی و ایمنی در سازمان‌‌ها و بخش‌های تابعه حوزه خدمات شهری شناسایی و اقدامات اصلاحی موردنیاز به آن‌ها ابلاغ شد.

وی شناسایی فرصت‌ها و تهدیدها، کاهش هزینه‌ها، انگیزه‌بخشی به کارکنان و افزایش کارایی و بهره‌وری سازمان‌ها را ازجمله دستاوردهای سیستم مدیریتی HSE برشمرد و اضافه کرد: این سیستم مدیریتی برای نظارت بر عملکرد سازمان در راستای حفظ ایمنی، بهداشت و محیط زیست طراحی شده و از هدررفت وقت، انرژی، زمان و سرمایه پیشگیری می‌کند.

مقدم سلیمی با بیان اینکه معاونت خدمات شهری به عنوان پایلوت پروژه استقرار نظام HSE در شهرداری قزوین، در حال پیاده‌سازی این سیستم مدیریتی در حوزه خدمات شهری و سازمان‌های زیرمجموعه آن است، یادآور شد: در فاز نخست پروژه، کمیته‌های راهبری و اجرایی در سازمان‌های تابعه تشکیل و آموزش‌های لازم به مدیران و کارشناسان مجموعه ارائه شد.

گفتنی است پس از استقرار کامل سیستم مدیریتی HSE در حوزه معاونت خدمات شهری، اجرای این پروژه در تمامی حوزه‌های شهرداری در دستور کار قرار خواهد گرفت.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات