نخستین کنفرانس ملی زهکشی 27 و28 فروردین ماه 99در گرگان برگزار می شود

نخستین کنفرانس ملی زهکشی 27 و28 فروردین ماه 99 با حضور متخصصان زهکشی کشور و با موضوع زهکشی در اراضی دیم، ماندابی و شالیزاری شمال کشور به میزبانی گرگان برگزار می گردد..

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای گلستان با اعلام این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر در گستره وسیعی از نقاط مختلف کشور و استان، صدها هزارهکتار طرح زهکشی در دست مطالعه، اجرا و یا بهره برداری است.
مهندس گیلک بیان کرد: مجموعه ای از انواع سامانه های زهکشی سطحی و زیرزمینی در استان گلستان و به ویژه نمونه های اجرا شده آنان در اراضی ماندابی واراضی آبی دارای مشکل ماندابی سطحی در خور توجه است. از طرفی رخداد سیلاب سال 98 در استان جنبه های دیگری از نقش سامانه های زهکشی در مواجهه با این رویداد مخاطره زا را در معرض دید متخصصان قرار می دهد ، بر همین اساس برگزاری یک رویداد مستقل ملی در جهت تلفیق دیدگاه های علمی و اجرائی در این بخش مهم از فعالیت های زیربنائی ضروری تشخیص داده شد وبرگزاری "نخستین کنفرانس ملی زهکشی و اصلاح اراضی" در دستور کار قرار گرفت.
مهندس گیلک افزود: این رویداد در شهر گرگان و با میزبانی جهاد کشاورزی، آب منطقه ای و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، موسسه تحقیقاتی و مهندسی کشاورزی، معاونت آب و خاک، گروه مهندسی آبیاری و آبادانی دانشگاه تهران، کمیته ملی آبیاری و زهکشی ، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی منابع طبیعی گلستان وشرکت های مشاور برنامه ریزی و اجرا می شود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گلستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گلستان

    شركت آب منطقه‌ای گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات