نشست یک روزه مکانیزه کردن و برخط نمودن شبکه پایش منابع آب و...

نشست یک روزه بررسی نقاط ضعف و قوت استفاده از تجهیزات خودکار و برخط نمودن شبکه پایش منابع آب و هواشناسی با هماهنگی دفتر مطالعات پایه شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در این نشست که با حضور مدیران دفاتر مطالعات پایه، روسای گروه های آب سطحی وکارشناسان مربوطه از شرکت های آب منطقه ای مرکزی، قزوین، گیلان، اصفهان، البرز، قم و مازندران در محل سالن کنفرانس شرکت برگزار گردید، در پنج محور تخصصی، ابعاد مختلف آنلاین سازی ایستگاه های آب وهواشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست، "سید حسن رضوی" مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران، ضمن خوش آمدگویی به مدعوین با اشاره به مباحث تغییر اقلیم  و تغییرات قابل توجه در نوع، مدت، شدت و تواتر ریزش ها، افزایش دقت در اندازه گیری پارامترهای آب وهواشناسی را ضروری بر شمرد و تصریح کرد: در راستای تدقیق اندازه گیری ها و جلوگیری از موازی کاری و صرفه جویی در هزینه ها، لازم است همکاری های مستمر بین سازمان هواشناسی و شرکت های آب منطقه ای، سازمان مدیریت بحران، شهرداری ها و دیگر ارگان های مرتبط صورت پذیرد.

رضوی افزود: استفاده از ادوات نوین، در صورت انجام تمهیدات لازم قبل از خرید و در زمان بهره برداری، می تواند باعث اطلاع رسانی سریع و کنترل رخدادهای غیر مترقبه  شود.

در ادامه "محمدرضا خانیکی" مدیر دفتر مطالعات شرکت ضمن تشریح چالش های پیش روی فرآیند خرید ، نصب، راه اندازی و بهره برداری از دستگاه های خودکار سنجش منابع آب گفت: با توجه به ویژگی های آب و هواشناسی هر منطقه و تغییرات اقلیمی در آینده راهکارهای مرتبط با نحوه انتخاب دیتالاگرها بر اساس شرایط آب وهوایی باید در نظر گرفته شود.

وی در پایان این نشست با تشکر از حضور فعال همکاران در مباحث، ابراز امیدواری کرد: با ارائه دستاوردهای این همایش به شرکت مدیریت منابع آب، اقدامات لازم جهت بهینه سازی استفاده از دیتالاگرهای آب وهواشناسی صورت پذیرد.

لازم به ذکر است،مشکلات پوشش های مخابراتی و شرکت های ارائه دهنده خدمات مخابراتی به تجهیزات دیتالاگری، و ارائه تجربیات بر خط سازی ایستگاه های سنجش از دیگر نشست های این همایش بود که توسط مدیران دفاتر مطالعات پایه شرکت های آب منطقه ای البرز و قم ارایه گردید.همچنین بررسی عملکرد شرکت های سازنده و تامین کننده دستگاه های خود کار، ایجاد سیستم جامع دریافت، انتقال و ذخیره سازی اطلاعات بصورت منطقه ای و ملی، برگزاری دوره های آموزشی و تشکیل کمیته نظارت  متشکل از کارشناسان الکترونیک با تجربه،  در قالب نشست های مختلف توسط مدیران و کارشناسان دفاتر مطالعات پایه شرکت های آب منطقه ای مرکزی، اصفهان، قزوین، مازندران وگیلان ارایه و توسط حاضرین در جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات