ادامه عملیات آزادسازی تصرفات غیر مجاز در بستر رودخانه‏ های استان...

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان گفت: عملیات آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها در نقاط حادثه خیز استان به جهت جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از سیلاب در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، مهندس رشیدی گفت: در راستای اجرای تبصره 3 و 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب و با دستور و نظارت دادستان و در راستای آزاد سازی و رفع تصرفات در حریم و بستر رودخانه های استان حدود 20 هکتار از اراضی واقع در حریم و بستر رودخانه های استان کرمان در شهرستان جیرفت آزاد شد.

وی ادامه داد: در این عملیات، پس از شناسایی تصرفات غیر مجاز توسط گروه های گشت و بازرسی و پیگیری های مدیریت و پرسنل اداره منابع آب شهرستان جیرفت پس از اخذ دستور قضایی از مراجع قضایی و همکاری نیروی انتظامی حدود 20 هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه ها و مسیل های شهرستان جیرفت از جمله رودخانه های ملنتی و هلیل از تصرف متخلفان و سود جویان خارج گردید.

مهندس رشیدی در خصوص ساماندهی رودخانه های استان با بیان اینکه با نزدیک شدن به فصل بارش‌ها، اهمیت آزادسازی بستر رودخانه‌ها بیش از پیش مشخص می‌شود ، افزود: آزادسازی و رفع تصرفات غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها یکی از مجموعه اقدامات مورد نیاز برای کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارات ناشی از آن می باشد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كرمان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كرمان

    شركت آب منطقه‌ای كرمان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات