تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان اژیه در اصفهان به‌زودی افتتاح می‌شود

تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان اژیه در اصفهان به‌زودی افتتاح می‌شود

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هاشم امینی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرستان اژیه اظهار کرد: در سال 96 اجرای شبکه جمع‌آوری و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرستان اژیه در دستور کار قرار گرفت، هم اکنون 20 کیلومتر از شبکه فاضلاب آن اجرا شده و تنها 4 کیلومتر دیگر باقی مانده است.
وی، اجرای تاسیسات فاضلاب را در این شهرستان ضروری برشمرد و عنوان کرد: جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی و سطحی، ارتقای بهداشت و سلامت عموم و جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع استفاده مجدد از آب، از مزیت‌های اجرای کامل طرح‌های فاضلاب شهری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: در مناطق کویری به‌ویژه در شهرستان اژیه که در شرق استان قرار دارد کمبود آب به شدت احساس می‌شود و یکی از زیرساخت‌های توسعه با توجه به صنعتی بودن استان بحث آب است.
امینی در رابطه با اجرای شبکه فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در اژیه اظهار داشت: اجرای پروژه‌های فاضلاب پر هزینه است و با اعتبارات دولتی شاید حدود 30 تا 40 سال طول بکشد تا طرح بطور کامل اجرا شود، اما با این وجود طی دو سال اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرستان اژیه با اعتبارات جاری و عمرانی در جهت خدمات‌رسانی بهتر به مردم عملیاتی شد .
وی پیرامون روش تصفیه در تصفیه‌خانه فاضلاب شهر اژیه گفت: روش تصفیه در تصفیه‌خانه فاضلاب اژیه به صورت لجن فعال با حذف ازت و فسفر A2O است که یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های تصفیه در دنیا محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: ظرفیت این تصفیه‌خانه، تصفیه 720 مترمکعب در روز است و این در حالی‌است که میزان پساب تولیدی مطابق با استاندارد تعریف شده از سوی نهادهای ذی‌صلاح است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: با اجرای تاسیسات فاضلاب در این شهرستان بیش از 5 هزار نفر تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: برای اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرستان اژیه بیش از 11 میلیارد تومان اعتبار از محل عمرانی و جاری هزینه شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات