شهرداری کرمان تمام وظایف محوله از سوی ستاد مراسم تشییع سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را انجام داد

شهرداری کرمان تمام وظایف محوله از سوی ستاد مراسم تشییع سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را انجام داد

هیچ دستگاهی در جابه‌جایی مسافران مراسم تشییع به شهرداری کرمان کمک نکرد


شهردار کرمان گفت: شهرداری کرمان تمام وظایف محوله از سوی ستاد مراسم تشییع پیکر مطهر سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را انجام داد.
به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سید مهران عالم‌زاده در نشست عمومی امشب شورای اسلامی شهر کرمان با عرض تسلیت شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان، جانباختگان مراسم تشییع این شهید والا مقام در کرمان و نیز تعدادی از هموطنان در سانحه‌ی هوایی تهران به کی‌یف افزود: از طرف ستاد مراسم تشییع سردار سرافراز اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شهرداری کرمان به همراه شورای تبلیغات اسلامی وظیفه‌ی مناسب ‌ساری محیطی و تبلیغات را به عهده داشت.
وی با اشاره به مواردی که از طرف ستاد به شهرداری محول شده بود، گفت: در این راستا شهرداری کرمان، با ۱۴ هزار مترمربع بنر به این مناسبت، نصب ۵ هزار متر پارچه مشکی، و انتشار ۷۰ هزار پوستر، نصب حدود ۳ هزار پرچم و استفاده از تمامی بیلبوردها و استرابوردها برای این مراسم، در عوض کردن حال و هوای شهر به خصوص مسیر تعیین شده و میدان آزادی تلاش خود را در جهت مناسب سازی محیط انجام داد.
شهردار کرمان تصریح کرد: همچنین نیاز بود شهرداری کرمان خدمات دیگری را برای این مراسم انجام دهد که در این خصوص از روز جمعه حوزه‌ی خدمات شهری شهرداری فعال بوده و بی‌وقفه با تنطیف و استقرار ماشین‌های اتش‌نشانی به خصوص در مکان‌هایی مانند بیت‌الزهرا(س)، مصلی، حسینه‌ی ثارالله و نیز تمام مسیر تشییع، خدمات‌رسانی کرد.
عالم‌زاده خاطرنشان کرد: سازمان ترافیک شهرداری کرمان نیز با انجام کارهای ترافیکی و نصب دوربین، در این زمینه وظایف خود را انجام داد که حدود ۴۰۰ میلیون تومان بار مالی برای شهرداری داشته است.
وی با بیان اینکه موکب‌های شهرداری نیز در این مسیر فعال بوده است، افزود: نصب راهنمای ورود به شهر و مراسم تشییع برای کسانی که از شهرهای دیگر به کرمان آمده بودند، جانمایی سرویس‌های بهداشتی و نفر چاه برای سرویس‌ها در مسیر از دیگر اقدامات شهرداری در این مراسم است.
شهردار کرمان گفت: در این مراسم، حدود ۱۴۰ میلیون تومان گل آسیب دیده که باید دوباره کاشته شود.
وی تصریح کرد: دو پارکینگ بزرگ در نزدیکی پردیسان قائم با همکاری دو بخش خصوصی جهاد نصر و شرکت ۱۱۵ و یک بخش دولتی اداره کل راهداری احداث شد که جا دارد از همکاری آنها تشکر و قدردانی کنیم. ضمن اینکه که جانمایی و جمع‌آوری دیوارهای مخروبه در مسیر و پر کردن کانال‌های این مسیر نیز از دیگر اقدامات شهرداری کرمان برای برگزاری این مراسم بود.
وی گفت: حدود ۷۰۰ میلیون هزینه شد تا این اتفاقات رقم بخورد.
عالم‌زاده افزود: همچنین تمام ۱۵۰ دستگاه اتوبوس شهرداری کرمان به صورت رایگان جهت حمل و نقل شرکت‌کنندگان در این مراسم، تا ساعت ۲۱ شب خدمت‌رسانی کردند.
شهردار کرمان ادامه داد: ما از ستاد بحران خواستیم هر ارگان و دستگاهی که اتوبوس دارد در اختیار شهرداری قرار دهد تا امر حمل و نقل در این روز به مناسب‌ترین شکل ممکن صورت بگیرد، اما متاسفانه از سوی هیچ نهاد و دستگاهی اتوبوسی به ما داده نشد که جای تاسف دارد در چنین مراسمی با شهرداری در این خصوص همکاری نشد.
وی با بیان اینکه جابه‌جایی این جمعیت نیاز به ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس داشت، تصریح کرد: با این حال ما ۱۵ دستگاه اتوبوس شهرداری کرمان را در پایانه آدینه کرمان مستقر کرد تا مسافران شهرهای دیگر که برای مراسم تشییع وارد کرمان شدند را به مراسم ببرد.
عالم‌زاده خاطرنشان کرد: شهرداری کرمان ۱۰۰ نفر از شهرداری‌های شهرهای دیگر کشور را که برای مراسم تشییع سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به کرمان آمده بودند را خود اسکان داد تا به ستاد مراسم کمک کرده باشد و در این راستا تا آنجا که ممکن بود درخواستی از ستاد نداشت و اگر کاری اضافه بر وظایف محوله از ما خواسته شد، با جان و دل انجام داد.
شهردار کرمان با بیان اینکه این اقدامات نزدیک سه میلیارد تومان برای شهرداری هزینه در برداشت که شهرداری کرمان وظیفه‌ی خود می‌دانست برای این مراسم انجام دهد.

فاطمه نخعی فر

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات