بهره‌برداری از 384 پروژه توزیع برق شهری و روستایی گیلان در دهه فجر

بهره‌برداری از 384 پروژه توزیع برق شهری و روستایی گیلان در دهه فجر

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جمشید طالبی" اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، تعداد 384 پروژه تامین برق شهری و روستایی در زمینه احداث و اصلاح شبکه فشار ضعیف و متوسط هوایی و زمینی و نصب ترانسفورماتور برق برای تقویت ولتاژ شبکه و تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار جمعا به مبلغ بیش از 600 میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان افزود: در راستای تحقق شعار دولت تدبیر و امید مبنی بر محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم، تلاش شده تا رضایتمندی مشترکان شهری و روستایی در اولویت تامین برق قرار گیرد .
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان یاد آور شد: تمامی روستاهای بالای 20 خانوار طبق سرشماری سال 85 در سال 1389 برق‌دار شدند و درحال حاضر برق‌رسانی به روستاهای زیر 10 خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی در دست اقدام است. در حال حاضر تعداد روستاهای برق‌دار استان گیلان 2557 روستا است.
شرکت توزيع نيروي برق استان گيلان در حال حاضر بيش از يک ميليون و 470 هزار مشترک دارد که از اين تعداد حدود 78 درصد مشترکان به بخش خانگي اختصاص دارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات