دومین نشست تخصصی سواد رسانه و آسیب‌شناسی فضای مجازی برگزار می‌شود

دومین نشست تخصصی سواد رسانه و آسیب‌شناسی فضای مجازی برگزار می‌شود

به گزارش شهریار، علی آقایاری با بیان این مطلب اظهار کرد: سواد رسانه ای در عصر حاضر، به عنوان سواد نو ظهور عنوان می شود و همچنین با رشد چشمگیر و روزافزون رسانه های تعاملی مجازی، آسیب های اجتماعی جدیدی در جامعه به وجود آمده است که میزان سواد رسانه ای کاربران، در آن نقش دارد.

او افزود: مهارت و سواد استفاده از فضاهای غیر مادی، امکان و فرصتی فراهم می آورد، تا افراد در هر زمان و هر مکان، به سهولت به تبادل اطلاعات بپردازند. اما این موضوع مستلزم بررسی آثار و پیامدهای مثبت و منفی در به کارگیری صحیح از فناوری، ضروری و حیاتی به حساب می آید.

آقایاری تصریح کرد: ارائه توصیه ها و پیشنهادهای موجود نه تنها گامی برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از این رسانه ها است، بلکه تعامل خانواده، فضای آموزشی و فضای مجازی را نیز گسترش می دهد

مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری استان هدف از برگزاری نشست تخصصی سواد رسانه و آسیب شنای فضای مجازی را آگاهی بخشی به خانوداه ها و جوانان عنوان کرد و گفت: هر جامعه ای که سواد رسانه ای داشته باشد بهتر می تواند نسبت به تهدیدهای آن برنامه ریزی درستی داشته باشد و آن را کنترل نماید.

او در پایان اظهار داشت: نشست تخصصی سواد رسانه و آسیب شنای فضای مجازی روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه رأس ساعت ۱۶ در محل سالن جلسات حوزه هنری استان برگزار می شود.

نشست فوق به همت واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری استان و با همکاری روابط عمومی حوزه هنری و بسیج رسانه در سه جلسه به صورت ماهانه (چهارشنبه های آخر هر ماه) برگزار می شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات