حفر ۱۶۰۰ چاه مجاز در بخش دامپروری و مرغداری

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: در استان همدان بیش از ۱۶۰۰ حلقه چاه برای مصارف دامداری و مرغداری حفر شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده با بیان اینکه قانون اجازه حفر چاه به‌منظور استفاه کشاورزی نمی‌دهد، اظهار کرد: متقاضیان صنایع وابسته به کشاورزی از قبیل دامداری در روستاها می‌توانند به‌صورت مجتمع مجوز حفر چاه دریافت کنند.

وی با تأکید بر اینکه شرکت آب منطقه‌ای نمی‌تواند برای تک تک متقاضیان دامداری روستایی مجوز حفر چاه صادر کند، گفت: جهادکشاورزی به عنوان متولی دامپروری می‌تواند متقاضیان روستایی را ساماندهی و در قالب مجتمع های دامپروری به شرکت آب منطقه‌ای معرفی کند.

ستوده افزود: متقاضیان دامداری‌های استان باید از طریق سازمان جهادکشاورزی موضوع حفر چاه را پیگیری کرده و در صورتی که دامداران به‌صورت مجتمع به ساخت واحدهای دامداری اقدام کنند، تامین آب آنها از طریق حفر چاه و استفاده از منابع آب زیرزمینی در قالب تخصیص آب در اولویت خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با تأکید بر اینکه کم‌عمق بودن چاه ملاک بر مجاز بودن آن چاه نیست، یادآور شد: چاه با هر عمقی بایستی دارای مجوز از شرکت آب منطقه ای باشد در غیر اینصورت غیر مجاز بوده و باید براساس قانون  پر و مسدود شود .

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات