رییس فدارسیون تیراندازی: مردم اشتیاق و زمینه برخورداری از فرهنگ محیط زیست را دارند

رییس فدارسیون تیراندازی: مردم اشتیاق و زمینه برخورداری از فرهنگ محیط زیست را دارند

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، علی دادگر رییس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با اشاره به اینکه برنامه امروز به منظور پاسداشت محیط زیست بوده و حفظ محیط زیست و حفاظت از آن ارزشمند است، گفت: تیراندازی در داخل سالن و در محل های مجاز به عنوان یک ورزش، عاملی برای کنترل امیال بسیاری از شکارچیان بویژه شکارچیان غیر ضابطه مند بوده که این امر باعث حضور کمرنگ آن ها در طبیعت می شود.
وی افزود: حجم بسیار بالایی که از پوکه های باقیمانده در سایت اهداف پروازی این مجموعه وجود دارد می توانست در طبیعت و به نوعی به طرف پرندگان و جانوران رها شود که وجود این سایت و مکان های تیراندازی خود به نوعی باعث  آسیب های کمتر به طبیعت و حیات وحش و کنترل و مدیریت این امر می شود.
دادگر با بیان اینکه ارتقا فرهنگ حفظ طبیعت، حفظ گونه های جانوری و حیات وحش نیازمند آموزش و فرهنگسازی مستمر است، اظهار داشت: در این خصوص فدراسیون تیراندازی برای ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست اهمیت ویژه ای قائل است.
رییس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: مردم اشتیاق و زمینه برخورداری از فرهنگ محیط زیست را دارند و این موضوع باید از طرف مسئولان برنامه ریزی شود و خود مردم هم باید در این زمینه همکاری کنند.
دادگر با اشاره به اینکه محیط بانان در زمینه تیراندازی باید تمرینات مستمر داشته تا همیشه آمادگی لازم را داشته و بروز باشند، تصریح کرد: فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران در این زمینه آمادگی لازم را برای همکاری با محیط زیست دارد.
وی اظهار داشت: در تقویم فدراسیون تیراندازی دو مسابقه تیراندازی  هم برای محیط بانان و هم برای شکارچیان به منظور فرهنگسازی و تغییر نگرش برای حفظ محیط زیست طراحی و گنجانده می شود.
محمدرضا خویشتندار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در حاشیه برگزاری این مراسم با اشاره به اینکه آموزش محیط بانان با رویکرد و برنامه های جدید از اهداف سازمانی ماست، گفت: این اولین دوره مسابقات تیراندازی داخل سالن برای محیط بانان استان تهران است که با همکاری فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
وی با اشاره به لزوم ارتقا توان و دانش محیط بانان نسبت به موضوعات مختلف در حوزه فعالیت و ماموریت هایشان اظهارداشت: انجام اینگونه برنامه ها بویژه در قالب برنامه های آموزشی و ارتقا توانمندی، موجب افزایش ظرفیت های کاربردی آنها درحین انجام کار می شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین به رابطه دوسویه ورزش و محیط زیست تاکید کرد و افزود: تلفیق و همراهی موضوع ورزش و محیط زیست در حفظ و افزایش روحیه و همچنین سلامت جسمی و فکری همکاران محیط بان ما اثرگذار است.
خویشتندار در پایان گفت: در راستای قانون بکارگیری سلاح توسط محیط بانان ، تقویت و پیشرفت های آموزشی ضرورت دارد و دراینخصوص آموزش های هدفمند با همکاری فدراسیون تیراندازی و دیگر نهادهای دست اندرکار، مفید خواهد بود.
این گزارش می افزاید: در این مراسم که با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، فدراسیون تیراندازی و کمیته ملی المپیک برگزار شد، مسئولینی همچون فضل الله باقرزاده نایب رییس کمیته ملی المپیک و رییس فدراسیون شمشیربازی، مهرافزا منوچهری رییس کمیسیون ورزش و محیط زیست کمیته ملی المپیک، محمد رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران، منوچهر فلاحی جانشین فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست و امین افتخار مدیر روابط عمومی و آموزش و مشارکت های مردمی محیط زیست استان تهران به همراه تنی چند از دیگر مسئولین فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران شرکت داشتند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات