حمایت مالی از صنعت ساختمان در بخش مسکن و بافت فرسوده، استحکام شهر را ...

حمایت مالی از صنعت ساختمان در بخش مسکن و بافت فرسوده، استحکام شهر را ...

حمایت مالی از صنعت ساختمان در بخش مسکن و بافت فرسوده، استحکام شهر را بالا می برد

شهردار منطقه چهار مشهد گفت: استفاده از توان و حمایت مالی بانک ها در صنعت ساختمان و بخش مسکن و بافت فرسوده موجب افزایش ساخت و سازهای اصولی، مقاوم و با استحکام بیشتر می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، غلامرضا غلامی در حاشیه جلسه مشترک با بانک مسکن و سازندگان و دفاتر تسهیلگری این منطقه در فرهنگسرای انقلاب واقع در پنجتن ۴۵، اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت و نیاز به افزایش ساخت و سازها در حوزه مسکن، حمایت از این صنعت امری حیاتی و واجب است.
وی ادامه داد: با رفع مشکلات و موانع بر سر راه تولید پایدار مسکن و با برنامه ریزی و حمایت از ساخت و سازها در بخش مسکن و نوسازی بافت های فرسوده و رونق این صنعت می توان علاوه بر ایجاد اشتغال، با احداث ساختمان های اصولی و مقاوم، استحکام شهر را بالا برد.
وی در خصوص بافت فرسوده این منطقه یادآور شد: ۲۸ درصد از مساحت کل منطقه ۴ مشهد را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد که باید برای نوسازی آن گام‌ اساسی برداشته شود.
شهردار منطقه چهار مشهد افزود: ساختمان‌های بافت فرسوده منطقه، سیر قانونی ساخت را طی نکردند و چندین سال از زمان ساخت‌ آنها گذشته و از استحکام و مقاومت لازم برخوردار نیستند که این موضوع در مواقع بحران برای شهروندان خطرساز خواهد بود.
شهردار منطقه چهار مشهد خاطرنشان کرد: این اولین جلسه مشترک با بانک مسکن با حضور سازندگان و فعالان حوزه ساختمانی و مسئولین دفاتر تسهیلگری منطقه برای حمایت از این حوزه و خروج منطقه ۴ از لیست مناطق محروم با استفاده از حمایت ها و مشوق های مالی بانک ها است که امیدواریم این روند ادامه یابد.
غلامی در پایان اضافه کرد: اکثر زمین ها و املاک منطقه قولنامه ای به فروش می رسند و سند ندارند و برای حل این موضوع که مشکلاتی را برای شهرداری نیز ایجاد کرده است می توان از امکانات بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی در حوزه تسهیلات مسکن بهره برد.
شایان ذکر است در این جلسه مسئولین بانک مسکن استان خراسان رضوی در خصوص اعطای تسهیلات ساخت مسکن این بانک به انبوه سازان و سازندگان توضیحات کاملی را ارائه دادند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات