پوشش 12 عملیات اطفای آتش سوزی، خدمات ایمنی و حادثه توسط آتش نشانان در 48 ساعته گذشته/آتش نشانی رشت

پوشش 12 عملیات اطفای آتش سوزی، خدمات ایمنی و حادثه توسط آتش نشانان در 48 ساعته گذشته/آتش نشانی رشت


125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در 48 ساعت گذشته، اقدامات لازم جهت امداد رسانی و اطفای آتش در 12 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت .

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: 12 مـورد عملیات آتش نشانان جهت پوشش 3 مورد حریق مسکونی ، 4 مورد قفل درب و محبوس شدن افراد در منزل مسکونی ، 2 مورد استقرار خودروئی و 3 مورد دیگر شامل حریق انباری، حرق ضایعات و خدمات ایمنی بوده است .

وی در ادامه به علت 3 مورد حریق منزل مسکونی اشاره کرد و گفت : حریق اول که در ساعت 11:11 پنج شنبه 26 دی  و در مسکن مهر رخ داد که بعلت نقص فنی از قسمت سوپاپ ایمنی سیلندر گاز پیک نیکی روشن بوده و حریق دوم که در ساعت 14:04 همان روز در بلوار شیون فومنی رخ داد بعلت اتصالی در سیستم سیم کشی برق از ناحیه هود آشپزخانه بوده و آتش سوزی سوم که به ساعت 00:01 جمعه 27 دی ماه در خیابان شهدا کوچه بابایی رخ داده بود بعلت گذاشتن ظرف غذا بر روی اجاق گاز روشن و داغ شدن بیش از حد آن اعلام گردید که در مجموع این آتش سوزی ها 22 آتش نشان بهمراه 8 دستگاه خودروی اطفایی نسبت به اطفای آتش سوزی ها و پیشگیری از گسترش آن اقدام کردند .

وی در پایان افزود: در آتش سوزی منزل مسکونی واقع در مسکن مهر رشت خانمی (40 ساله) دچار سوختگی جزئی شد که جهت مداوا به مراکز درمانی اعزام گردید .

گفتنی است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با 14 ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری؛ 16 افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات