رسیدن تعداد پارک های مشهد به عدد ۶۷۲ با بهره برداری از ۲۰ پارک تا ...

رسیدن تعداد پارک های مشهد به عدد ۶۷۲ با بهره برداری از ۲۰ پارک تا ...

رسیدن تعداد پارک های مشهد به عدد ۶۷۲ با بهره برداری از ۲۰ پارک تا پایان سال جاری / ۱۶.۷۹ متر مربع؛ سرانه فضای سبز مشهد به ازای هر شهروند

سرپرست اداره کل محیط زیست شهری شهرداری مشهد از رسیدن تعداد پارک های این شهر به ۶۷۲ مورد، با بهره برداری از ۲۰ پارک در حال احداث تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید علی اکبر انتظام با اعلام این خبر در حاشیه پاسخگویی مستقیم به تماس های شهروندان در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷، اظهار داشت: سرانه فضای سبز در پایان سال نود و شش، ۱۵.۹۶ متر مربع و پایان سال گذشته، ۱۶.۶۲ متر مربع بود که در حال حاضر سرانه فضای سبز شهر مشهد به ازای هر شهروند، ۱۶.۷۹ متر مربع شامل ۵ هزار و ۳۶۰ هکتار فضای سبز موجود در شهر شده است. مناطق ۹ و ۷، به خاطر داشتن کمربند سبز و پارک های جنگلی، دارای بیشترین سرانه فضای سبز می باشند و مناطق پیرامونی نیز معمولا بخاطر نبود زمین جهت احداث فضای سبز، با کمبود سرانه مواجه هستیم.
وی افزود: در حوزه پارک ها نیز تا کنون ۶۵۲ پارک در حال بهره برداری در شهر مشهد وجود دارد که با بهره برداری از ۲۰ پارک در حال احداث تا پایان سال جاری، تعداد پارک های شهر مشهد به بیش از ۶۷۲ پارک می رسد.
انتظام خاطرنشان ساخت: برای سال آینده نیز ۳۱۲ پروژه جهت بازپیرایی پارک های موجود و ساخت پارک های جدید تعریف شده است که اجرایی خواهد شد.
وی گفت: در سال ۹۸، در مجموع بیش از ۲۳۰ میلیارد تومان برای نگهداری فضای سبز شهر هزینه شده و خواهد شد و همچنین حدود ۲۷۸ میلیارد تومان نیز برای احداث فضای سبز در نظر گرفته شده است.
سرپرست اداره کل محیط زیست شهری شهرداری مشهد خاطرنشان ساخت: در حوزه جداسازی آب شرب از آب خام، رینگ پیرامونی در سال آینده به مناطق ۹ و ۷ می رسد. امسال نیز در مناطق ۲، ۱۰، ۱۲ با اختصاص اعتبار ویژه، به دنبال حذف آبیاری تانکری و استفاده از آب شبکه جداساز هستیم.
انتظام اظهار کرد: برای سال آینده همه سطح منطقه ۹ و ۱۱ نیز درگیر آبیاری با استفاده از شبکه جداسازی آب شرب از اب خام خواهد بود. همچنین در نظر داریم با استفاده از پساب تصفیه خانه های در حال احداث، آب مورد نیاز برای فضای سبز به خصوص کمربند سبز را تامین نماییم که در این خصوص تصفیه خانه سیدی در سال ۹۹ افتتاح خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات