تاثیر اقدامات حاکمیتی بر بهبود منابع آبی موجود

نماینده مردم شهرستان های فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات حاکمیتی در راستای جلوگیری از بهره برداری های غیرمجاز از منابع زیرزمینی و سطحی به ذخیره منابع آبی موجود امور آب فیروزکوه کمک چشمگیری خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "قاسم میرزایی نکو" در نشستی که در خصوص موضوع فرهنگسازی و لزوم اعمال حاکمیت امور درمدیریت منابع آب و بهینه سازی مصرف آب در محل امور منابع آب فیروزکوه برگزار گردید، با بیان این مطلب اظهار کرد: مدیریت منابع و مصارف و اعمال حاکمیت این امور در جهت استفاده بهینه از منابع آبی بسیار ارزنده و گرانبهاست، چرا که حفاظت از منابع آب باعث مصرف صحیح و بهینه و همچنین حفاظت از این منابع جهت استفاده نسل آینده می شود.

میرزایی نکو ادامه داد: اقدامات حاکمیتی در خصوص جلوگیری از بهره برداری های غیرمجاز از منابع زیرزمینی و سطحی به ذخیره منابع آبی موجود در منطقه بسیار کمک می کند که در جهت ایجاد تولید و صنعت بسیار موثر می باشد.

وی در ادامه پس از توجیه اینکه بر اساس انسداد چاه های غیرمجاز مقدار زیادی آب به سفره های زیرزمینی فیروزکوه بازگردانده می شود، اظهار داشت: این اتفاق فرصت خوبی برای تخصیص آب به دشت شهرستان فیروزکوه  می باشد.

"وحید مرادی نسب" مدیر امور آب فیروزکوه در ادامه این نشست گفت: اعمال حاکمیت امور در جهت مدیریت منابع و مصارف و بهینه سازی آب و مقید نمودن حقابه بران به نگاه کالای با ارزش و استراتژی و ترغیب آنان به استفاده بهینه از آب ضروری و لازم است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه ضمن تاکید به نگاه بهره برداران و حقابه بران از منابع آبی عنوان کرد: می بایست در چارچوب قانون فرصت های ایجاد شده به روز شود و از حالت سنتی به وضعیت بهینه سازی مصرف آب و اصلاح الگوی کشت و الگوی مصرف تغییر یابد.

مرادی نسب همچنین خاطر نشان کرد: این امور تمام تلاش خود را در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب و صیانت از منابع سطحی و زیرزمینی انجام خواهد داد و با متخلفان در این زمینه به طور جدی برخورد می نماید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات