ذخیره ۱.۳ میلیارد متر مکعب مخازن آب شیرین نشان‌ از عملکرد...

ذخیره ۱.۳ میلیارد متر مکعب مخازن آب شیرین نشان‌ از عملکرد...

وزیر نیرو گفت: وجود بیش از یک میلیارد و 300 میلیون متر مکعب آب شیرین در مخازن استان سیستان و بلوچستان و نبود خسارت جانی در اثر این سیلاب، حاکی از این است که توانسته‌ایم به نسبت سیلاب‌های گذشته دقیق‌تر عمل کنیم.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" روز شنبه در حاشیه سفر رییس جمهوری اسلامی به مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به سفر هفته گذشته خود به همراه رییس مجلس شورای اسلامی به استان برای سرکشی به مناطق سیل‌زده اظهار داشت: خوشبختانه با همیاری و همکاری دستگاه‌های مسئول در دولت و نیروهای نظامی و انتظامی، دستگاه‌های امدادی و مردم تلاش خوبی شده است.
وی به آبگرفتگی ۱۱ شهر و بیش از ۳۰۰ روستا بر اثر سیلاب اخیر در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: هم اینک وضعیت آبرسانی به یکصد روستا به صورت ناپایدار انجام می شود که منتظریم این وضعیت  به حالت پایدار در آید.
وی ادامه داد: در سفر هفته گذشته به استان، در نقاطی هم بازدیدهای محلی به عمل آمد و هموطنان ما از نزدیک مطالب خود را مطرح کردند و جناب آقای لاریجانی سرکشی داشتند و بازدید و جمع بندی‌های لازم صورت گرفت.
اردکانیان همچنین با اشاره به بهره‌برداری از دو پروژه آبرسانی روستایی و شروع عملیات اجرایی یک پروژه آبرسانی دیگر با حضور رییس مجلس شورای اسلامی در سفر پیشین به این استان افزود: علاوه بر آن به شکل نمادین در مناطق سیل‌زده گزارشی نیز داده شد.
وی در عین حال با رد شایعات مبنی بر استفاده از آب برکه‌های هوتک برای تامین آب شرب در مناطق آسیب دیده سیستان و بلوچستان گفت: نه تنها در این مناطق که هیچ جای استان از این هوتک‌ها استفاده نمی‌شود. به لحاظ کیفی و بهداشتی امکان استفاده از این هوتک‌ها وجود ندارد و از نظر فنی نیز این کار به‌دلیل کدورت بالای آب این برکه‌ها امکان‌پذیر نیست.
اردکانیان گفت: به هر طریق ما این مسئله را به حساب کم اطلاعی می‌گذاریم و نشر یک مطلب ناقص و غیرتخصصی و غیرکارشناسی در فضای افکار عمومی که با هر هدفی صورت گرفته باشد یک کار حرفه‌ای نیست.
وی افزود: در شرایطی که همه ما باید سعی کنیم در جهت هم افزایی و وحدت بین مردم و افزایش آگاهی‌ها تلاش کنیم، انتشار چنین اطلاعات ناقصی کار پسندیده‌ای نیست.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات