نشست هم اندیشی با شرکت آب و فاضلاب شهری استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری روز چهار شنبه مورخ 98/10/25 جلسه پروژه اطلاع رسانی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی با شرکت آب و فاضلاب شهری استان برگزار گردید.

ابتدای جلسه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان تصریح کرد: طرح احیا و تعادل بخشی به عنوان طرح ملی با رویکرد کنترل برداشت از منابع موجود و حفظ منابع زیرزمینی تعریف شد و در دستور کار شرکت آب منطقه ای قرار گرفت. می توان گفت مهمترین پروژه ی این طرح پروژه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی است که با فعالیت های غیرسازه ای در کنار سایر پروژه های طرح در حال اجراست. احمد رضا سدهی سامانی ضمن اشاره به دسترسی گسترده ای که شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی به واسطه تامین آب شرب به مردم استان دارد، اضافه کرد: این دو شرکت صددرصد جامعه هدف را پوشش می دهند و ظرفیت بسیار مناسبی برای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی مصرف بهینه این منابع ارزشمند می باشد.

در ادامه علی اکبر صبا معاون حفاظت و بهره برداری شرکت بیان کرد: در پانزدهیم شورای عالی آب، طرح احیا و تعادل بخشی در 15 پروژه تعریف شد که یکی از آنها پروژه اطلاع رسانی طرح احیاست که از سال 86 درحال اجرا است . طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) نیز 2سال است که در استان با همکاری جهاددانشگاهی به صورت اغنایی اجرا شده است.

در پایان قدرت الله بیگلری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گفت: موضوع فرهنگ سازی مصرف بهینه و اطلاع رسانی وضعیت منابع آب استان بسیار مهم و تاثیرگذار است. در راستای آموزش های مرتبط با موضوع آب در مدارس ابتدایی، هم زمان با یادگیری کلمه آب و اهمیت آن اقداماتی صورت گرفته و همچنین در زمینه کاهش هدر رفت آب اقداماتی از جمله کنتور گذاری ها، زوم بندی شبکه های توزیع، نصب شیرهای فشار شکن و تعدیل فشار انجام شده است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری

    شركت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات