با تحقق ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در آینده نزدیک مدول دوم و سوم تصفیه خانه فاضلاب داران به بهره برداری می رسد

با تحقق ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در آینده نزدیک مدول دوم و سوم تصفیه خانه فاضلاب داران به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: مدول دوم و سوم تصفیه خانه فاضلاب داران با پیشرفت ۹۵ درصدی اجرای تاسیسات فاضلاب در آستانه بهره برداری قرار دارد.
مهندس هاشم امینی اعلام کرد:فاز اول تصفیه خانه فاضلاب داران با ظرفیت ۱۷۰۰ متر مکعب در شبانه روز در سال ۹۲ به بهره برداری رسید و از سال ۹۴ توسعه این تصفیه خانه در دستور کار قرار گرفت که پیش بینی می شود در روزهای آینده مدول دوم و سوم این تصفیه خانه در مدار بهره برداری قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار نفر در شهرستان داران تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند،خاطرنشان ساخت: با بهره برداری از مدول دوم وسوم تصفیه خانه فاضلاب داران بیش از ۲۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می گیرند و در افق طرح در سال ۱۴۰۷ بیش از ۴۲ هزار نفر   در این شهرستان از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند شوند.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به روش تصفیه در تصفیه خانه فاضلاب داران اعلام کرد:با توجه به اقلیم آب وهوایی و شرایط زیست محیطی این منطقه از روش تصفیه لاگون هوادهی با برگشت لجن فعال lass استفاده شده است.
مهندس هاشم امینی به اجرای ۷۷ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر داران پرداخت و بیان کرد: از سال ۹۴ تاکنون از  ۹۴ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرستان داران  بیش از ۷۷ کیلومتر آن اجراء شده است و ۳ کیلومتر خطوط انتقال فاضلاب  هم اجراء گردید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۴۲۰۰ فقره انشعاب فاضلاب در شهرستان داران نصب شده عنوان کرد: با راه اندازی مدول دوم وسوم تصفیه خانه فاضلاب داران ۳ هزار و ۳۴۴ متر مکعب درروز پساب در این تصفیه خانه تولید  می شود.
وی اعلام کرد: اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرستان داران بیش از ۲۳ میلیارد تومان هزینه در برداشت که از محل اعتبارات عمرانی و جاری تامین گردید.


مهندس هاشم امینی با اشاره به اهمیت باز چرخانی آب خاطرنشان ساخت:  هم اکنون از کل آبی که در منازل استفاده می‌کنیم، به‌طور میانگین ۷۰ درصد آن تبدیل به فاضلاب می‌شود که با تصفیه‌ آن می‌توان از حفر چاه‌های بیشتر برای جبران کمبود آب مصرفی جلوگیری کرد. چرا که  بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته علی‌رغم آمار بارندگی بالا، توجه ویژه‌ای به سیستم بازچرخانی آب به‌عنوان راهی برای گریز از شرایط کم‌آبی و خشکسالی دارند.
مهندس امینی تصفیه فاضلاب را  به‌دلیل مشکلاتی که رهاسازی و دفع غیربهداشتی فاضلاب در محیط زیست ایجاد می کند ضروری خواند و  گفت:با تصفیه فاضلاب می توان از پساب  بعنوان  یک منبع جایگزین،برای مصارف صنعتی و کشاورزی غیر مثمر بهره مند شد همچنین فرایند تصفیه فاضلاب  مانع بسیاری از مشکلات زیست محیطی   می شود .


لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان یک شرکت در شهر اصفهان می باشد

   نظرات