مسیر فعالیت‌های هنری در مدیریت شهری، رو به رشد و قابل ‌توجه است

مسیر فعالیت‌های هنری در مدیریت شهری، رو به رشد و قابل ‌توجه است

مسیر فعالیت‌های هنری در مدیریت شهری، رو به رشد و قابل ‌توجه است

رییس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی زیارت و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مسیر فعالیت‌های هنری در مدیریت شهری، رو به رشد و قابل‌توجه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احسان اصولی امروز در نطق پیش از دستور هشتاد وسومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره هنرهای شهری خانه بهار افزود: جشنواره خانه بهار تنها بخشی از فعالیت‌هایی است که در طی مدت سه سال گذشته با همفکری میان کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا و سازمان اجتماعی،فرهنگی شهرداری مشهد انجام‌ شده است.
وی با اشاره به مشارکت مدیریت شهری مشهد با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد اظهارکرد: با پیگیری های انجام شده برای اولین بار تمام آثار جشنواره فجر درمشهد همزمان با تهران اکران شدند و امسال نیز سومین دوره متوالی آن در مشهد برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: تاسیس خانه هنرمندان مشهد، شروع عملیات احداث پردیس تئاتر مشهد، تفاهم‌نامه با دانشگاه هنر تهران برای احداث پردیس دانشگاه هنر در مشهد، تشکیل خانه‌های تخصصی هنرمندان (خانه گرافیک، خانه فیلم، خانه موسیقی، خانه ادبیات)، برگزاری نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی شهدا و مفاخر مشهد و ساخت و نصب المان‌های دائم "نبرد رستم و اژدها" و "رستم و رخش" در بولوار شاهنامه بخشی ازاقدامات فرهنگی در این دوره شورای شهر بوده است.
اصولی ادامه داد: آماده‌سازی مجسمه حکیم ابوالقاسم فردوسی برای نصب در کشور مکزیک، ساخت و ارسال سردیس حکیم ابوالقاسم فردوسی جهت نصب در خیابان نامگذاری شده به اسم خراسان در شهر ماتار کشور ایتالیا، حمایت تبلیغاتی از تئاتر، گروه‌های نمایش و مشارکت تبلیغاتی در برخی نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری و همچنین حمایت مالی گروه‌های تئاتر و نمایش نیز از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی دردوره پنجم شورای اسلامی شهر مشهد است.
رییس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی زیارت و رسانه شورای اسلامی شهرمشهد افزود: مواردی که به آن اشاره شد تنها بخشی از فعالیت‌های متعدد حوزه هنری سازمان فرهنگی اجتماعی در حدود دو سال و نیم گذشته است.
وی با بیان این که سال آینده امورهنری با قوت بیشتری انجام خواهد شد، اظهارکرد: برگزاری دومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر مشهد، برگزاری نخستین سمپوزیوم سنگ و آهن مشهد، برگزاری نخستین جشنواره جایزه ادبی مشهد، مشارکت در برگزاری همایش بین‌المللی پژوهشی هنرهای شهری، برگزاری برنامه شب‌های هنر مشهد، جایزه ادبی مشهد (در سطح ملی) در سه بخش شعر و داستان حمایت از تولید فیلم بلند سینمایی در مشهد، فیلم کوتاه و مستند با موضوع مشهد وحمایت از اعزام هنرمندان مشهدی به فستیوال‌های بین‌المللی ازجمله اقدامات فرهنگی و هنری سال آینده خواهد بود.
اصولی افزود: هرچند هنوز باکمال مطلوب فاصله داریم اما تجربه‌ی دو سال و نیم گذشته باعث شده امکانات نرم‌افزاری بهتری درزمینه‌ی اجرای هنر شهری داشته باشیم.
رییس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی زیارت و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر این که همگی ما فضایی آرام تر، پرنشاط ‌تر و رنگین ‌تر برای شهر مشهد می‌خواهیم گقت: قدر مسلم فعالیت هنری، بیش از هر اقدام دیگری در شهر جلوه‌گر خواهد بود و جالب آنکه بسیار کمتر از فعالیت‌های عمرانی و خدماتی هزینه‌بر است.
وی افزود: با توجه به حساسیت مشترکی که همه‌ی ما بر شهر و برند شهری مشهد داریم، لازم است در فصل بررسی بودجه؛ نگاه ویژه‌ای به اعتبارات هنری شهر داشته باشیم زیرا نمی‌توان با افزایش محدود بودجه که هرساله رقم می‌خورد، انتظار مشهدی را داشته باشیم که کانون هنر شهری ایران باشد.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات