افتتاح یک طرح محیط زیستی در تهران/ محیط زیست به دنبال تدوین استانداردهای ملی بو است

افتتاح یک طرح محیط زیستی در تهران/ محیط زیست به دنبال تدوین استانداردهای ملی بو است

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، مسعود زندی در این مراسم با اشاره به اینکه مسائل زیست محیطی از اولویت های کشور هستند و مطالبه گری مردم در این خصوص بیشتر شده است، افزود: اندک زمانی است که آلودگی «بو» به عنوان یکی از آلودگی‌های جدید در حوزه محیط زیست مطرح شده است .

زندی گفت: محیط زیست درصورت وجود مستندات کافی برای آلایندگی «بو» از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی نسبت به ابلاغ اخطاریه های لازم و همچنین برخوردهای قانونی متناسب اقدام می کند.

وی با تاکید بر اینکه می توان گفت انتشار بوها بیشتر از ترکیب مواد شیمیایی و برخی از گازهاست، اظهار داشت: عوارض برخی آلودگی‌های «بو» به جز تاثیر بر محیط زیست، سلامت شهروندان را هم تحت الشعاع قرار می‌دهد.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در حوزه بین الملل یکی از سخت ترین استانداردهای محیط زیستی، استاندارد «بو» است، تصریح کرد: : در کشور ما استاندارد ملی در این زمینه تاکنون تدوین و ابلاغ نشده است و محیط زیست در زمینه تدوین این استاندارد موضوع را در دستور کار دارد.

شروین شکوهی مدیرکارخانه صنعتی بهشهر نیز در این مراسم گفت: موضوع محیط زیست رسالت و مسئولیت اجتماعی همه ماست و سرمایه گذاری زیادی روی این پروژه انجام شده است .

وی درخصوص مزایای این سیستم بوگیر اظهار داشت: مصرف انرژی کم ، خلا بسیار قوی ،کاهش انتشار بو و آلودگی کم زیست محیطی از مزایای این سیستم است.

شکوهی میزان سرمایه گذاری زیاد ، تعمیرات و نگهداری پر هزینه و وسعت محل نصب از جمله معایب این سیستم عنوان کرد و بیان داشت: این پروژه در ۳ فاز انجام خواهد شد و این اولین فاز اجرایی است و علیرغم مشکلات مرتبط با تحریم با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال احداث شده است.

گفتنی است این سیستم بی بو کننده با ظرفیت ۶۰۰ تن در روز برای حذف بوی کارخانه و کاهش انرژی بوده و تجهیزات فاز دوم نیز به این مجموعه تحویل داده شده و در حال راه اندازی است.

این گزارش می افزاید : همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک، روز گذشته نیز سه طرح محیط زیستی در زمینه پایش لحظه ای و سیستم های فیلتراسیون هوای واحدهای صنعتی در شهرستان ری با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات