عملکرد شرکت آب منطقه ای همدان در مواجهه با سیلاب ابتدا سالجاری...

استاندار همدان گفت: عملکرد شرکت آب منطقه ای همدان در مواجهه با بحران سیلاب سالجاری که واقعا" بی سابقه بود قابل تقدیر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، سیدسعید شاهرخی استاندار همدان در آئین بهره‌برداری همزمان از طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور با حضور وزیر نیرو در همدان با بیان اینکه امروز ۲ نیروگاه با هزینه کرد ۱۲۰ میلیارد تومان در استان همدان به بهره برداری رسید، گفت: خواست عمومی مردم شهر همدان تأمین منبع مطمئن و پایدار آب شرب است.

وی از اقدامات برجسته وزارت نیرو در استان قدردانی کرد و گفت: در بخش آب، نیرو و برق در استان کارهای خوبی صورت گرفته که مهمترین آن انتقال پساب شهر همدان به نیروگاه شهیدمفتح بوده است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: با این اقدام ارزشمند ۴۴ کیلومتر خط لوله کشیده شد و دشت کبودراهنگ نجات یافت، علاوه بر آن بیش از ۳ میلیون متر مکعب آب را برای منطقه ویژه جهان‌آباد تخصیص یافت که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به اینکه دو پتروشیمی ابن سینا و هگمتانه با چالش اساسی در خصوص آب داشتند که به خاطر مساعدت وزیر نیرو این مسئله حل شده است افزود: در حوزه آب نیز اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

شاهرخی با بیان اینکه در جریان سیلاب ابتدای سال ۹۸، همدان یکی از پرباران‌ترین استان و استان دوم کشور بود و 134 میلیمتر در 24 ساعت بارش داشت گفت: در این شرایط عملکرد خوب شرکت آب منطقه ای همدان موجب شد کمترین خسارت مالی و جانی به مردم همدان وارد شود.

وی با اشاره به اینکه سدهای استان بسیاری عالی عمل کردند و 100 میلیون مترمکعب آب پشت آنها ذخیره شد افزود: علاوه بر سدهایی که در حال حاضر در استان تکمیل شده و عملکرد خوبی داشته‌اند عملیات سد گرین نهاوند آغاز شده که جای قدردانی دارد.

استاندار همدان با بیان اینکه سد خرم‌رود به عنوان پروژه ملی به بخش خصوصی واگذار شده و پیشرفت قابل توجهی دارد گفت: سد نعمت‌آباد در مراحل پایانی است و امیدوارم در ماه‌های آینده آن را افتتاح کنیم.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات