برگزاری دوره آموزشی عمومی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی برای پرسنل ماشین آلات

برگزاری دوره آموزشی عمومی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی برای پرسنل ماشین آلات

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی،اولین دوره  آموزشی«کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی-امدادی» برای پرسنل ماشین آلات  درسالن آمفی تئاتر بنیاد مسکن استان برگزارشد.
در این دوره دوروزه و16 ساعته مواردی جهت اقدامات اولیه در مواجهه با حوادث از قبیل آشنایی با انواع خونریزی‌ها و پانسمان صحیح، آشنایی با سیستم تنفس، خفگی با جسم خارجی در کودکان و شیرخواران، خفگی با جسم خارجی در بزرگسالان، علائم و نشانه‌های آسیب‌های استخوانی، دررفتگی‌ها، پیچ‌خوردگی‌ها، انواع آسیب‌های عضلانی، بانداژ ساده، بانداژ شکستگی باز، آتل‌ها و … آموزش داده شد .
گفتنی است این دوره با حضور استاد رسول دهشتی ونادر پور عاقل از کارشناسان با تجربه مرکز فوریتهای پزشکی استان وبا حضور دکتر برزگر معاون پشتیبانی بنیاد مسکن استان وجمعی از پرسنل ماشین آلات برگزار گردید.
شایان ذکر است مهمترین هدف برگزاری دوره فوریت های پزشکی  به منظور رویکرد برنامه کسب آگاهی های بهداشتی مراقبتی و امدادی افراد جامعه جهت شناخت مسایل بهداشتی و مراقبتی ، آشنایی با بیماری های شایع و راههای مراقبتی و پیشگیرانه ، و آشنایی با اصول فوریت های پزشکی و امدادگری و توانمندی سازی افراد جهت مقابله با حوادث اورژانسی و سوانح احتمالی می باشد .

لینک اصل خبر در سایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

    منبع خبر

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات