حجم مخزن سد تهم زنجان به بیش از ۴۹ میلیون مترمکعب رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان، مهندس یوسف رضاپور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفت: طی چهار ماه اخیر حجم سد تهم به ۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب با ۵۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل رسید.

مهندس رضاپور روز سه شنبه در گفت وگو با این خبرگزاری افزود: میزان حجم مخزنی سد تهم از ابتدای مهر تا پایان دی ماه سال قبل ۳۱ میلیون مترمکعب بود که امسال این میزان به بیش از ۴۹ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۸ درصد از سد تهم پر است، یادآوری کرد: این سد در مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد آب داشت.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان به حجم آب موجود در سد گلابر اشاره کرد و گفت: این سد نیز در چهار ماه اخیر ۵۹ درصد آب دارد که این میزان در مدت مشابه سال قبل ۴۹ درصد بود که ۲۲ درصدافزایش یافته است.
رضاپور از پر بودن ۹۰ درصدی حجم سد کینه ورس خبرداد و افزود: این رقم در سال گذشته ۹۴ درصد بود که امسال چهار درصد میزان آب آن کاهش دارد.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون سد کینه ورس بیش از ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب آب دارد.
رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای استان زنجان گفت: میزان آب موجود در سد تالوار در چهار ماهه اخیر ۶۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
رضاپورتاکید کرد: حجم این سد سال گذشته ۱۶ درصد و امسال نیز ۲۷ درصد پر شده است.
وی اظهارداشت: منابع آب سد تهم برای تامین آب آشامیدنی شهری زنجان، محیط زیست و بخش کشاورزی منطقه مورد استفاده قرار می گیرد که باید نسبت به ورودی و خروجی این سد توجه جدی صورت گیرد.


لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات