سیزدهمین هفته از پویش #هر هفته_الف_ب_ایران در همدان برگزارشد

سیزدهمین هفته از پویش #هر هفته_الف_ب_ایران، با حضور وزیر نیرو به میزبانی پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، دکتررضا اردکانیان وزیر نیرو در این مراسم گفت: تا پایان سال 227 طرح بزرگ با 33 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

اردکانیان با بیان اینکه ایران کشور ثروتمندی است، تأکید کرد: منابع اصلی تجدید پذیر خوبی داریم که با استفاده از آن‌ها می‌توان روی پای خود ایستاد به همین دلیل پویش اصلاح مصرف در فرصت تحریم باید از سال آینده راه‌اندازی شود.

وزیر نیرو، اصلی‌ترین مشکل کشور را مصرف بی‌رویه انرژی و منابع دانست و افزود: جامعه خوش مصرفی نیستیم و اگر صلاح الگوی مصرف آب، برق، گاز و وقت انجام شود چه‌بسا که  از تحریم ها آسیب کمتری ببینیم.وزیر نیرو با بیان اینکه گشایش‌هایی در رابطه با تأمین آب صنایع انجام شده، افزود: پس از سال‌ها اصلاحیه‌ای برای مواد 27 و 28 مربوط به آب‌های زیرزمینی صادر شده است.

اردکانیان از تخصیص نزدیک به 8 میلیون مترمکعب در سطح کشور از محل برخی صرفه‌جویی‌ها و پر کردن چاه‌های غیرمجاز خبر داد و گفت: برای تأمین آب صنایع همدان، 2 میلیون و 800 هزار مترمکعب آب زیرزمینی به استان ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: 3 میلیون متر مکعب پساب هم برای منطقه ویژه و 600 هزار متر مکعب دیگر برای پتروشیمی هگمتانه همدان تخصیص یافته است.وزیر نیرو با بیان اینکه قطار پویش هر هفته الف_ ب_ ایران در هفته سیزدهم به گاهواره تمدن ایران‌زمین رسیده، مطرح کرد: نام همدان توأم با احساس آرامش و سکینه بوده و این مرهون تحولات و تلاش‌هایی است که با تدبیر استاندار و همدلی مسئولان این استان به دست آمده و اگر هم رقابتی وجود دارد برای افزایش احساس رضامندی است.

اردکانیان بیان کرد: وای به‌روزی که رقابت‌ها با هدف افزایش نارضایتی و نگاه به نداشته‌ها باشد درحالی‌که مسئولان باید ضمن پر کردن حفره‌ها، احساس رضامندی را در بین مردم افزایش داده و جامعه را تاب آورتر کنند.

ضمن دادن قول مساعد برای تأمین انرژی موردنیاز استان و منبع مطمئن برای آب شرب همدان گفت: توسعه استان مستلزم تأمین آب و انرژی لازم است و تلاش می‌کنیم که این 2 طرح در دولت دوازدهم با وضعیت پایدار و غیرقابل‌برگشت محقق شود.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات