اجرای پروژه های خاص برای شکوفایی منطقه تاریخی فرهنگی تبریز

اجرای پروژه های خاص برای شکوفایی منطقه تاریخی فرهنگی تبریز

به گزارش شهریار، علی مدبر در این مصاحبه به اقدامات توسعه پیاده محوری منطقه ۸ اشاره کرد و گفت :در حال حاضر در کل شهرهای تاریخی دنیا توجه ویژه ای به انسان محور نمودن معابر تاریخی دارند که ما نیز برآنیم در این راستا اقدامات مناسب و ارزشمندی انجام دهیم.

شهردار منطقه ۸ در ادامه از این منطقه به عنوان قلب تپنده تبریز یاد کرد و گفت :محدوده منطقه تاریخی فرهنگی تبریز کوچک ترین منطقه شهرداری تبریز است ولی در عین حال از نظر تراکم جمعیت و خدمات برترین منطقه تبریز است.

مدبر با بیان اینکه متاسفانه بر اثر سیاستهای اشتباه گذشته اکنون مرکز شهر تبریز که هویت تاریخی این شهر قلمداد می شود به پارکینگ خودروهای شهروندان تبدیل شده است در حالی که در تمام شهرهای تاریخی جهان از ورود خودرو ها به منطقه تاریخی شهر ممانعت به عمل آورده و با اجرای سیاست های محدودیتی رغبت به آوردن خودرو به محدوده مرکزی شهر را در شهروندان به صفر میرسانند.

مدبر افزود: بافت تاریخی منطقه ۸ تبریز بدلیل وجود بازار تبریز ومساجد و خانه های تاریخی و صدها  اثر ارزشمند تاریخی دیگر، به عنوان قلب تپنده تبریز قلمداد می شود که برای  شکوفایی این منطقه باید توجه ویژه ای به این محدوده داشته باشیم.

او در این مصاحبه با اشاره به طراحی پروژه های باز آفرینی شهری در استای تدوین چشم انداز آتی منطقه تاریخی فرهنگی تبریز، از تلاش شهرداری منطقه ۸ در راستای تحول منطقه تاریخی فرهنگی شهر طی سالهای آتی خبر داد.

شهردار منطقه ۸ همچنین از برنامه ریزی شهرداری این منطقه برای تحول گردشگری منطقه  با ایجاد پهنه فرهنگ و هنر تبریز و ایجاد چندین مسیر گردشگری به همراه راه اندازی  تورهای گردشگری بازار و منطقه، به منظور شناساندن و معرفی اماکن تاریخی تبریز خبر داد.

در پایان شهردار منطقه ۸ ضمن قدردانی ویژه از حمایت های شهردار تبریز و نیز پیگیری های اعضای شورای اسلامی شهر در راستای پیشبرد اهداف تعیین شده در این منطقه، از شهروندان تشکر کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات