تلاش بی وقفه نیروهای اجرایی شهرداری برای پاکسازی و برف روبی معابر و تس...

تلاش بی وقفه نیروهای اجرایی شهرداری برای پاکسازی و برف روبی معابر و تس...
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، محمدرضا خسروی در خصوص عملکرد نیروها و تجهیزات این معاونت طی بارش برف شب گذشته شهر اراک، گفت: از ساعت ۱۶ عصر روز چهارشنبه ۲ بهمن ماه، با توجه به بارش سنگین برف در شهر اراک، کلیه پرسنل معاونت و دو سازمان عمران و مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری که در آماده باش صد درصدی بودند، به حالت عملیاتی درآمدند.

وی افزود: در این عملیات ۳۷ کامیون تک و جفت، ۵ دستگاه لودر برف روب، ۵ دستگاه گریدر به مناطق پنج گانه و بافت تاریخی اعزام شدند و عملیات برف روبی و پاکسازی معابر را جهت جلوگیری از یخ زدگی و لغزندگی آغاز و تا صبح امروز این عملیات به صورت مستمر و با تغییر شیفت کاری خودروها ادامه داشت.

ایشان همچنین با اشاره به اینکه ۵۰ دستگاه خودرو پیکاپ مزدا و نیسان مسوولیت پشتیبانی عملیات زمستانه را بر عهده داشتند، خاطر نشان ساخت: همچنین دو دستگاه تانکر سوخت با هماهنگی جایگاه های بنزین به امر تامین سوخت ماشین آلات زمستانه فعال سطح شهر در مواقع لزوم و اضطراری اختصاص داده شده بودند و نیروهای تعمیرگاه خدمات موتوری سازمان عمران نیز جهت رفع نقص احتمالی ماشین آلات و تجهیزات عملیات زمستانه، فعال و در حالت آماده باش بودند.

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری اراک در ادامه گفت: در بحث حمل و نقل نیز ، ۱۵۰ دستگاه اتوبوس شهری در خطوط فعال و عملیات خدمات رسانی به شهروندان در امر تردد و جابجایی مسافران درون شهری را انجام می دادند.

وی افزود: در خصوص نصب علایم ترافیکی و هشداری نیز، دو اکیپ اجرایی با هماهنگی پلیس راهور با خودرو نیسان در سطح شهر فعال و عملیات مربوط به نصب علایم هشداری و ترافیکی را بر عهده داشتند.

خسروی در پایان گفت: کلیه ماشین آلات و خودروهای اعزامی سازمان عمران به مناطق شهری، عملیات مربوط به پاکسازی و برف روبی کمربندی ها، شریان ها و معابر اصلی سطح شهر را جهت جلوگیری از یخ زدگی معابر انجام دادند.

لازم به ذکر است، با توجه به برودت و سرما هوای، نیروهای اجرایی شهردار‌ی اراک هم اکنون نیز در تلاش جهت جلوگیری از یخ زدگی معابر شهری هستند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات