اجرای عملیات خاک برداری و پاکسازی بستر رودخانه کرج غربی

مدیر امور آب شهریار از اجرای عملیات خاک برداری و پاکسازی بستر رودخانه کرج غربی از نخاله ریزی های سنوات گذشته به منظور افزایش میزان ظرفیت آبگذری ایمن در رودخانه در مواقع سیلاب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی بیدختی" با بیان این مطلب اظهار کرد: رصد دائم ولحظه به لحظه بستر و حریم رودخانه های محدوده حوزه عملکرد امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و قدس توسط اکیپ کارشناسان گشت و بازرسی آبهای سطحی امور در حال انجام است.
وی همچنین ادامه داد: با توجه به اجرای طرح ساماندهی و لایروبی رودخانه کرج غربی در محدوده بلوار کلهر تا محدوده معادن به منظور افزایش میزان ظرفیت آبگذری ایمن در رودخانه در مواقع سیلاب با همکاری شهرداری مرکزی قدس و به واسطه پیمانکاران اجرایی و چندین دستگاه ماشین آلات مکانیکی و راه سازی، اجرای عملیات خاک برداری و پاکسازی بستر از نخاله و تعریض پهنای بستر سیلاب دشت در آن محدوده  اجرایی شده است.
بیدختی با بیان اینکه این عملیات در طولی به میزان ۴۰۰ متر و به عرض ۴۰ متر طبق طرح مورد تایید و ارایه شده به شهرداری قدس با ملاحظات احداث دیواره ساحلی در ساحل چپ و راست رودخانه به ارتفاع ۵ متر و عرض ۲متر در حال انجام می باشد، تصریح کرد: در همین راستا حجم خاکبرداری به میزان   ۴۵ هزار مترمکعب تاکنون در ۱۷ منطقه انجام شده که بستر رودخانه جهت عبور ایمن سیلاب تعویض و بازگشایی گردید و اقدامات حفاظتی جهت آمادگی در زمان بروز سیلاب به طور کامل اندیشیده شده است.
مدیر امور آب شهریار در پایان خاطر نشان کرد: این امور با هماهنگی شهرداری شهرستان قدس و امکانات موجود شهرستان و همچنین با تلاش و پیشگیری و نظارت کارشناسان حفاظت و بازرسی امور تا رفع کامل انسداد و افزایش ظرفیت آبگذری، اجرای صحیح طرح ساماندهی رودخانه را به پایان خواهد رسانید .
لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات