وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس 2 تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس 2 تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، تفاهم‌نامه اول که امروز شنبه به امضای "قاسم تقی‌زاده خامسی" معاون آب و آبفای وزارت نیرو و "محمدتقي احمدي" رئيس دانشگاه تربیت مدرس رسید، در راستای بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه در قالب راه‌اندازی هسته علمی و پژوهشی در حوزه "سياست‌ورزي آب و اقلیم"، ذیل گروه بین رشته­‌ای فناوری آب در دانشکده علوم و فناوری‌­های بین رشته­‌ای دانشگاه منعقد شده است.
ظرفیت‌سازی انسانی برای تربیت نیروهای تخصصی در کشور، ارزیابی و پایش فعالیت­های موسسات ملی، منطقه ­ای و بین­المللی، تهیه و به‌روزرسانی بانک اطلاعاتی انتشارات علمی کشور در حوزه تفاهم­نامه، تسهیلِ تبادل داده‌، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز و طبقه­‌بندی آنها و انجام طرح‌های علمی، پژوهشی و مطالعاتی در مقیاس‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی از موضوعات طرح شده در این تفاهم‌نامه به‌شمار می‌آید.
بر اساس این تفاهم‌نامه، هسته علمی و پژوهشی در حوزه "سياست‌ورزي آب و اقلیم" در دانشکده علوم و فناوری­های بین رشته­‌ای، ذیل گروه بین رشته‌­ای فناوری آب ایجاد شده و امکان تخصیص مکان و دسترسی به امکانات براي کارشناسان و محققان طرفین فراهم می‌شود.
تدوين، به‌روزرسانی و اولویت‌بندی عناوین موضوعات علمی و پژوهشی در زمينه تفاهم‌نامه، هدايت پايان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی در راستای نيازهای پژوهشی مرتبط با موضوع تفاهم‌نامه با استفاده از ظرفیت­‌های وزارت نیرو از دیگر موارد توافق شده در این تفاهم‌نامه عنوان شده است.
تفاهم‌نامه دوم که بین به امضای "محمد فاضلی" رئیس مرکز امور اجتماعی آب و انرژی وزارت نیرو و "محمدتقي احمدي" رئيس دانشگاه تربیت مدرس رسید، که ناظر بر فعالیت‌های مشترک دو طرف در زمینه ابعاد اجتماعی بخش آب و برق خواهد بود.
استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های مشترک برای توسعه ظرفیت های دانشی، نهادی و انسانی برای مدیریت پایدار آب، همکاری های در جهت تبیین و توسعه جایگاه علوم انسانی در حوزه آب و تقویت ظرفیت های مشارکتی در مدیریت منابع آب و کمک به ارتقای جایگاه نظری علوم انسانی در رویکردهای جاری وزارت نیرو و بخش آب کشور از اهداف این تفاهم‌نامه ذکر شده است.
بر طبق این تفاهم‌نامه دو طرف در زمینه‌هایی مانند ظرفیت سازی در اساتید علوم اجتماعی به منظور پرداختن به مباحث آب در راستای اهداف کلان وزارت نیرو جهت تامین نیازهای مدیریت آب کشور، بکارگیری امکانات از محل های منابع داخلی و یا سایر منابع قابل وصول توسط دانشگاه و مرکز در جهت اهداف این تفاهم نامه، کمک به ایجاد و توسعه شبکه ای از افراد حقیقی و حقوقی در جهت تحقق اهداف این تفاهم نامه و انجام پژوهش های مشترک و یا پشتیبانی از پژوهش های دانشگاهی در راستای موضوع تفاهم نامه همکاری خواهند کرد.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

منبع خبر

وزارت نیرو

وزارت نیرو

وزارت نیرو

    نظرات