صرفه جويي مصرف برق با پاداش خوش مصرفي همراه است

صرفه جويي مصرف برق با پاداش خوش مصرفي همراه است

به گزارش پايگاه خبري توانير ،دكتر مصطفي رجبي مشهدي معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي توانير صبح امروز در گفت و گو با برنامه روي خط خبر شبكه 6 سيما از مردم خواست با توجه به پيش بيني سازمان هواشناسي مبني برورود موج جديد سرما به ويژه در شمال كشور ،حتي المقدور طي 2 هفته آينده  20 درصد از مصرف برق خود را كاهش دهند.

سخنگوي صنعت برق با اشاره به هماهنگي هاي به عمل آمده ميان وزارتخانه هاي نيرو و نفت در تامين سوخت نيروگاهها ،مديريت مصرف برق را با صرفه جويي در مصرف سوخت نيروگاهها كه بيش از 90 درصد آن در نيروگاههاي حرارتي با گاز تامين مي شود ،همراه دانست و اين موضوع را به نفع تامين گاز مردم در موج جديد سرما عنوان كرد و علاوه بر آن صنعت برق را از جايگزيني سوختهاي مايع كه سوخت استراتژيك محسوب مي شود بي نياز خواهد كرد.
وي گفت: ما به تاسي از همكاري خوب مردم و اقدام موثر صنعت برق  در عبور از پيك تابستان گذشته، درصدد هستيم بابت صرفه جويي مصرف برق طي 2 هفته آتي ، مطابق تابستان تعرفه تشويقي پرداخت كنيم و اين روند در صورت تداوم موج سرما تا پايان سال ادامه خواهد داشت.
دكتر رجبي مشهدي راهكارهاي صرفه جويي و همكاري مردم با اين طرح را بسيار ساده عنوان كرد و افزود: هموطنان مي توانند تنها با خاموش كردن يك لامپ كه بهتر است با شل كردن سرپيچ يك لامپ انجام شود، به ميزان هزارمگاوات (معادل توليد نيروگاه اتمي بوشهر) صرفه جويي ايجاد كنند.
وي افزود: علاوه برآن استفاده از لوازم گرمايشي در دماي آسايش و بين 19 تا 21 درجه تاثير گذاري بالايي در كاهش مصرف برق دارد و كمك موثري به بخش انرژي كشور محسوب مي شود همچنين لازم است هموطنان از هدر رفت انرژي در ساختمانها جلوگيري كنند.

وي مديريت و هماهنگي وزارت خانه هاي نفت و نيرو در اين خصوص را بسيار مطلوب ارزيابي كرد و با تاكيد بر اينكه  صرفه جويي مصرف برق با صرفه جويي مصرف گاز همراه است گفت: مردم تابستان واقعا كمك كردند و ما توانستيم به ميزان يك بيستم خريد تضميني برق معادل حدود 106 ميليارد تومان به مشتركاني كه مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال قبل كاهش دادند ،پاداش پرداخت كنيم و اين طرح در زمستان هم كه محدوديت انرژي وجود دارد با همكاري مردم عزيز كشور قابل اجراست.لینک اصل خبر در سایت سایت خبری شرکت توانیر

    منبع خبر

    سایت خبری شرکت توانیر

    سایت خبری روابط عمومی شرکت توانیر

      نظرات