استفاده از توانمندی های جوانان،مهم ترین هدف تشکیل هیئت مشاورین جوان

رییس شورای اسلامی شهر کرمان:

استفاده از توانمندی های جوانان،مهم ترین هدف تشکیل هیئت مشاورین جوان

رییس شورای اسلامی شهر کرمان، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جوانان را مهم‌ترین هدف تشکیل هیئت مشاورین جوان عنوان کرد.

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید ahkam moshaveran javan.jpg
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید ahkam moshaveran javan1.jpg
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید ahkam moshaveran javan2.jpg
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید ahkam moshaveran javan3.jpg

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، محمد فرشاد،در مراسم معارفه و اهداء احکام مشاورین جوان شورای اسلامی شهر کرمان،گفت:شورای پنجم به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها و پتانسیل ها،طرح ها،ایده ها و پیشنهادات جوانان،تصمیم به تشکیل هیئت مشاورین جوان را گرفت و با این رویکرد،تشکیل هیئت مشاورین جوان در دستور کار شورای شهر قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه جوانان در دوره‌ها و برهه های مختلف زمانی، از جمله دوران شکل گیری انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند،افزود: امروز نوبت نسل جوان است که در گام دوم انقلاب،اهداف و آرمان های نظام و انقلاب را محقق کنند و این مسیر را به تعالی برسانند.

فرشاد با بیان اینکه هشت کمیته مشاوران جوان،متناسب و در راستای کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر شکل گرفته است، از اعضای هیئت مشاورین جوان خواست تا به صورت فعالانه در این کمیسیون ها حضور داشته باشند و طرح و ایده بدهند و در عرصه‌های تحقیق و پژوهش اثرگذار باشند و نقاط ضعف و قوت را شناسایی و در جهت رفع آنها تلاش کنند.

وی افزود: همچنین با توجه به استعدادها و علم و تجاربی که جوانان اندوخته اند و با ارائه‌ی طرح ها و ایده های خود می توانند در شورای شهر و شهرداری اثرگذار باشند و در این راستا درهای شورا جهت بهره مندی از این ظرفیت ها به روی مشاوران جوان باز است.

شهردار کرمان نیز در این مراسم، ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت سردار رشید اسلام،سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین تبریک به جوانانی که در این کمیته ها انتخاب شدند،از حضور فعال جوانان در عرصه های مختلف،ابراز خرسندی کرد.

سید مهران عالم زاده گفت:دوره جوانی،دوره ای مهم و سرنوشت ساز است و جوانان نیز سرشار از شور و انگیزه هستند و می توان با شناخت استعدادها و قابلیت های نسل جوان و استفاده بهینه از این پتانسیل ها،به موفقیت های بزرگی در جامعه دست یابیم.

وی افزود:امیدواریم از این ظرفیتی که با تدبیر شورای شهر بوجود آمده است،بتوانیم حداکثر استفاده را ببریم،چرا که این فرصت ایجاد شده،باعث می شود که جوانان بتوانند نظرات و پیشنهادات و طرح های خود را در حوزه های شهری به شورا و شهرداری ارائه نمایند.

وی در ادامه از اعضای مشاوران جوان خواست تا در مسایل شهری مشارکت داشته باشند و در این راستا طرح ها و ایده های خود را ارائه دهند.

عالم زاده افزود:جوانان باید در رابطه با طرح هایی که در حوزه های مختلف شهری ارائه می دهند،مطالعه داشته باشند و ظرفیت های قانونی را بشناسند و به موضوعاتی بپردازند که قابلیت اجرایی داشته باشد.

وی تصریح کرد: در واقع مشاوران جوان باید موضوعات مورد بحث را کارشناسی کنند و با همفکری و هم اندیشی اعضا در زمینه های مختلف،نظرات و پیشنهاداتی از سوی کمیته‌ها ارائه شود که در حوزه های شهری بتواند اثربخش و کارآمد باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد جوانان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم بتوانند در سرنوشت شهر سهیم باشند و در این راستا شورای شهر و شهرداری هر ظرفیتی که داشته باشد در اختیار این قشر می گذارد تا نسل جوان در عرصه مختلف شهری به پیروزی و بالندگی برسند.

گفتنی است در این مراسم روسای کمیته های مشاوران جوان معرفی شدند و احکام مشاورین جوان به آنها اهدا گردید.

مریم ایرانمنش

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات