تردد سرویس های مدارس عاملی مهم در تشدید ترافیک شهری است/ لزوم تجدیدنظر در مکان یابی آموزشگاه ها

تردد سرویس های مدارس عاملی مهم در تشدید ترافیک شهری است/ لزوم تجدیدنظر در مکان یابی آموزشگاه ها

به گزارش شهریار، اصغر آدی بیگ تردد خودروهای سواری و سرویس های مدارس برای انتقال دانش آموزان به مدارس وآموزشگاه هایی که بیشتر در مکان های شلوغ مکان یابی شده اند راعاملی مهم در تشدید ترافیک شهری دانست و گفت: رفع این ترافیک نیازمند مدیریت جامع و دقت در مکان یابی است.
او افزود: وجود مدارس وآموزشگاه ها به عنوان مهم ترین مراکز تعلیم و تربیت در شهرها زمینه ساز رشد فرهنگی و اجتماعی بوده اما قرارگرفتن بیشتر این مراکز در مکان ها و خیابان های پرتردد و پر ازدحام شهری معضلی دیگر بر مشکلات موجود ترافیک شهری افزوده است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز عنوان کرد: قرار گرفتن آموزشگاه ها و مدارس در یک نقطه پرتردد بخصوص در سال های گذشته که با موج فزاینده رشد مدارس غیرانتفاعی و آموزشگاه های آزاد علمی نیز همراه بوده، تردد را در برخی ساعت های روز مختل و گاه غیرقابل تحمل برای شهروندان کرده است.
او ادامه داد: در سال های گذشته خیابان های اصلی شهر به علت برخورداری از جلوه های بصری، تبلیغی و نیز دسترسی آسان تر به وسایل نقلیه عمومی به اماکن و نقاطی دلخواه، مکانی مناسب برای مدیران موسسات به منظور راه اندازی و ایجاد مدارس و مراکز علمی و تربیتی تبدیل شده است.
آدی بیگ گفت: نبود محل مناسبی برای توقف خودروهای شخصی و سرویس مدارس و موسسات آموزشی که بیشتر آنها را مراکز غیردولتی و غیرانتفاعی تشکیل داده، صفوف و ترافیکی سنگین را در خیابان های اصلی به وجود آورده است.

او افزود: عدم توجه مدیران موسسات و مدارس و نبود نظارت کافی در تعیین و مکان یابی برای ایجاد مدارس و آموزشگاه ها در نقاط پرتردد ترافیکی، موجب ایجاد موجی از نارضایتی در بین شهروندان و حتی اولیای دانش آموزان این مراکز شده است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز یادآور شد: اوج ترافیک شهری در خیابان های اصلی و نیز در برخی نقاط پرتردد، در ساعات تعطیلی و پایان ساعت کاری این موسسات و مراکز بوده و از این رو توجه بیشتر مسئولان امر برای تجدید نظر در مکان یابی و صدور مجوز برای این منظور بیش از پیش ضروری و حیاتی به نظر می رسد.
او گفت: با وجود تذکرها و اخطارهای شورای ترافیک مبنی بر عدم ایجاد و راه اندازی موسسات آموزشگاهی و مدارس غیرانتفاعی در خیابان های اصلی که فاقد محل مناسبی برای توقف خودروها بوده و موجب ترافیک سنگین شهری می شود، اما هنوز واکنش مناسبی از سوی نهادهای متولی صدور مجوز برای این مراکز انجام نشده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات