بهره برداری از خط دوم متروی اصفهان طی 4 سال آینده

بهره برداری از خط دوم متروی اصفهان طی 4 سال آینده

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر، فتح الله معین در برنامه اینجا اصفهان اظهار کرد: در ابتدا شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) را خدمت تمام مسلمانان و امت اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می کنم.

وی با اشاره به فعالیت کمیسیون نظارت، پایش و پیگیری شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: پیگیری مصوبات شورای اسلامی شهر و پایش میزان موفقیت و دستیابی به اهداف تعیین شده در بودجه سنواتی در برنامه های پنج ساله از مهمترین وظایف این کمیسیون محسوب می شود.
*سال 1400 برنامه پنج ساله دیگری برای توسعه شهر اصفهان تدوین می شود
رئیس کمیسیون نظارت، پایش و پیگیری شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: امسال از آخرین سال از برنامه پنج ساله ای است که تدوین شده و ما باید برای سال 1400 برنامه پنج ساله دیگری را برای توسعه شهر اصفهان ارائه بدهیم.
وی با اشاره به پیش بینی اهدافی در برنامه پنج ساله شهرداری ادامه داد: این اهداف باید طی پنج ساله با برنامه های سنواتی دنبال می شد و به مرحله عمل می رسید و خوشبختانه  با تلاش و کوشش مدیریت شهری، تمام کارکنان شهرداری و مجموعه های مرتبط با شهرداری و با پشتیبانی و مساعدت تمام دستگاه های اجرایی و به ویژه مدیریت عالی استان اصفهان جناب آقای استاندار توانستیم به اهداف عمده ای دست پیدا کنیم.
*تحقق 80 درصدی بودجه اصفهان تا پایان دی ماه
معین تاکید کرد: میزان افزایش بودجه سال 98 نسبت به سال 97 به میزانی بود که اکثر افراد پس از ملاحظه این بودجه دستیابی به آن را مشکل و یا بعضا غیرمحتمل می دانستند اما با میزان تحقق درآمدها تا پایان دی ماه 98 در برخی از مناطق و برخی از ردیف های بودجه بیش از 80 درصد تحقق پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه در مدت باقی مانده از سال نیز پیش بینی می شود که بودجه بیش از 85 درصد تحقق پیدا کند، افزود: این امر موفقیت بسیار خوبی است که برای مردم شهر اصفهان ایجاد شده است.
رئیس کمیسیون نظارت، پایش و پیگیری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تلاش های انجام شده در راستای استفاده از تسهیلات دولتی، فروش  اوراق مشارکت، پیگیری در راستای وصول مطالبات شهرداری از دولت از جمله اقدامات انجام شده در سال 98 است.
* خط دوم متروی اصفهان به عنوان مهمترین پروژه در اصفهان است
وی با تاکید بر اینکه در این زمینه ها کارهای بسیار مثبتی صورت گرفته و نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشته و آثار این اقدامات نیز در شهر قابل مشاهده است، افزود: خط دوم متروی اصفهان به عنوان مهمترین پروژه در اصفهان محسوب می شود.
معین اظهار کرد: پس از بهره برداری از خط اول مترو شیرینی این خط به میزانی بود که تقاضا برای راه اندازی خط دوم  بین شهروندان بسیار زیاد بود و حمل و نقل سریع، پاک، بدون دردسر و بدون استرس از نتایج راه اندازی خط یک متروی اصفهان است و تمام مردم می توانستند براساس حرکت سریع قطارها برنامه ریزی کنند.
وی با بیان اینکه ساخت و راه اندازی خط اول متروی اصفهان 17 سال به طول انجامید، ادامه داد: خط دوم متروی اصفهان تا حدودی بیشتر از خط یک است و اگر با همین روش خط اول را اجرا می کردیم این خط طی چهار یا پنج سال به نتیجه می رسید و در حال حاضر نیز تصور می کنیم خط دوم متروی اصفهان طی چهار سال آیندده به بهره برداری می رسد.
رئیس کمیسیون نظارت، پایش و پیگیری شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: تلاش ها بر این است که به صورتی برنامه ریزی کنیم که هر قسمتی از خط دوم که به اتمام رسید بهره برداری از آن را انجام بدهیم و این مهم به یک سری تغییرات برنامه ای نیاز دارد که امیدواریم این مهم انجام شود.
*لزوم جلوگیری از ورود خودروهای سنگین و عبوری به شهر اصفهان
وی با تاکید بر اینکه جلوگیری از ورود خودروهای سنگین و عبوری به شهر اصفهان یکی از اقدامات مورد نیاز برای نجات اصفهان از یک معضل بزرگ ترافیکی و آلودگی محیط زیست است، اضافه کرد: این امر با انجام عملیات رینگ ترافیکی آغاز شد.
معین با بیان اینکه تمام عمر خدمت رسانی خود را در وزارت کشور بوده ام و سومین دوره از حضورم در شورای اسلامی شهر اصفهان می گذرد، تاکید کرد: با توجه به تمام این تجربیات به جرآت عنوان می کنم که رینگ حفاظتی یکی از جسورانه ترین پروژه های اجرایی به لحاظ تامین اعتبار مورد نیاز و سختی کار  بوده که تملکات زیاد آن انجام شد و توافق با بنیاد مستضعفان انجام شد و تقاطع غیرهمسطح این پروژه به سرعت در حال انجام است.
وی افزود: شهروندان در حال گذر از مسیر خوراسگان به باغ رضوان به راحتی می توانند پیشرفت پروژه را ملاحظه کنند و به تمام آنها پیشنهاد می کنم که اگر در فاصله زمانی های مشخص از این مسیر عبور می کنند به این پیشرفت کار توجه داشته باشند.
*درصدد پیش بینی ترافیک آرام برای محدوده مرکزی اصفهان هستیم
رئیس کمیسیون نظارت، پایش و پیگیری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مطالعات مرکز شهر برای آرام سازی و مساعد کردن این محدوده برای ایجاد یک فضای آرام شهری انجام شد و پروژه پیاده راه کردن محور چهارباغ را انجام دادیم.
وی با اشاره به اینکه مطالعات میدان امام حسین (ع) یا دروازه دولت انجام شده است، اظهار کرد: البته پیاده راه شدن تمام محور میدان امام حسین (ع) امکان پذیر نیست اما درصدد پیش بینی یک  ترافیک آرام برای این محور هستیم و امیدواریم این مجموعه شهر اصفهان را به جایگاه خود برگرداند.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اصفهان

    منبع خبر

    شورای شهر اصفهان

    شورای شهر اصفهان یک شورای شهر در شهر اصفهان می باشد

      نظرات