پروانه تاکسی تمدید نشود سهمیه سوخت باطل خواهد شد/ تاکسی ها از ساعت ۱۹ ...

پروانه تاکسی تمدید نشود سهمیه سوخت باطل خواهد شد/ تاکسی ها از ساعت ۱۹ ...

پروانه تاکسی تمدید نشود سهمیه سوخت باطل خواهد شد/ تاکسی ها از ساعت ۱۹ به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت برتاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: اگر پروانه تاکسی تمدید نشود سهمیه سوخت باطل خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احمد محبی در برنامه تلویزیونی اشاره در این خصوص توضیح داد: براساس تبصره ۳ماده ۲ قانون حمل ونقل عمومی وزارت کشور در صورتی که پروانه تاکسی تمدید نشود سهمیه سوخت در نظرگرفته شده برای آن باطل خواهد شد.
وی با بیان این که ۱۳ هزار دستگاه تاکسی در ناوگان تاکسیرانی شهرداری مشهد وجود دارد، اظهارکرد: از این تعداد ۱۱ هزار دستگاه تاکسی در نقاط مختلف شهر مشهد فعال و در حال خدمات رسانی به زائران و مجاوران هستند.
وی اضافه کرد: همچنین ۵۰۰۰ راننده در تاکسی تلفنی ها و ۷ هزار خودرو به عنوان سرویس مدارس در مشهد فعالیت دارند.
محبی با اشاره به این که ۹۶ درصد ناوگان تاکسیرانی شهرداری مشهد گازسوز هستند تصریح کرد: عمرمفید تاکسی های هیبردی ۱۵ سال،دوگانه سوز۱۲ سال و تاکسی های تک سوز۱۰سال است .
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت برتاکسیرانی شهرداری مشهد به سهمیه سوخت سرویس های مدارس نیز اشاره کرد و ادامه داد: تا ۱۵ بهمن ماه سهمیه سوخت سرویس های مدارس براساس پیمایش واریز می شود این درحالی است که چندی پیش سهمیه بنزین ترمیمی برای سرویس مدارس واریز شده است.
وی درادامه گفت: با توجه به اجرای طرح کاهش آلاینده های هوا L.E.Z از ۲۵ بهمن و ملزم بودن خودروها به دارا بودن معاینه فنی معتبر زمانبندی ویژه ای برای مراجعه تاکسی ها به مراکز معاینه فنی خودرو در نظرگرفته شده است.
وی افزود: بر این اساس تاکسیرانان عزیز می توانند در بازه های زمانی سه شنبه ۸ بهمن و یکشنبه ۱۳ بهمن ماه از ساعت ۱۹-۲۳ به مرکز معاینه فنی آزادی واقع در بولوار آزادی حدفاصل آزادی ۱۱۳و۱۱۵ و مرکز معاینه فنی بهمن واقع در بولوار ۲۲ بهمن، کیلومتر۴جاده مشهد کلات مراجعه کنند.
محبی اضافه کرد: همچنین تاکسیرانان می توانند دربازه های زمانی دوشنبه ۱۴ بهمن و شنبه ۱۹ بهمن از ساعت ۱۹-۲۳ به مرکز معاینه فنی مفتح واقع در انتهای سی متری طلاب، روبه روی مفتح ۴۳ برای انجام معاینه فنی خودرو مراجعه داشته باشند.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت برتاکسیرانی شهرداری مشهد ادامه داد: درکنار این سه مرکز ۲ مرکز معاینه فنی رباط طرق واقع درجاده قدیم نیشابور،۱۵۰۰ متر بعد از شهرک ابوذر و مرکز معاینه فنی حافظ واقع در میدان حافظ جنب سازمان پسماند در روزهای یکشنبه ۲۰ بهمن و شنبه ۲۶ بهمن از ساعت ۱۹-۲۳ نیز آماده پذیرش تاکسی ها برای انجام معاینه فنی هستند.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات