لزوم آموزش در زمینه فرهنگ شهروندی در اصفهان /کلاس شهر سرمایه گذاری برای آینده اصفهان است

لزوم آموزش در زمینه فرهنگ شهروندی در اصفهان /کلاس شهر سرمایه گذاری برای آینده اصفهان است

ه گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهان در آیین گشایش نمایشگاه کتاب اصفهان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرای مرضیه (س) اظهار کرد: از تلاش و کوشش تمام افراد در حوزه معاونت فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اصفهان به منظور اجرای مصوبه شورا تشکر می کنم.
وی اشاره به برگزاری این نمایشگاه یکسال پس از مصوبه شورا اضافه کرد: انتظار می رود این نمایشگاه زودتر برگزار شود و در این زمینه یک فرصت سوزی شش ماهه رخ داده است، چرا که به نظر می رسد ما باید در مهر ماه امسال این نمایشگاه را برگزار می‌کردیم.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه قول معاون فرهنگی باید این باشد که در شهریور ماه این نمایشگاه برگزار شود و در زمان مناسبی مورد بهره برداری قرار بگیرد، تصریح کرد: اطلاعات ذهنی بنده گویای این است که ۲۲۰ هزار دانش آموز در نواحی ششگانه آموزش و پرورش مشغول به تحصیل هستند.
وی با اشاره به اینکه شورای شهر اصفهان به لحاظ شرعی و قانونی نمی تواندخارج از این محدوده عملیاتی را انجام دهد، ادامه داد: در واقع 330 هزار نفر از ۸۰۰ هزار دانش آموز استان در شهر اصفهان زندگی می کنند.
نصر اصفهانی با بیان اینکه اگر بتوانیم به آموزش و پرورش حتما کمک خواهیم کرد و در حال حاضر سطح تعامل شورا و آموزش و پرورش در شهر اصفهان افزایش یافته است، تاکید کرد: ما در بحث آموزش و پرورش با تعامل خوبی که وجود دارد می‌توانیم مباحث فرهنگ شهروندی را از طریق نهاد آموزش و پرورش به پیش ببریم.
وی افزود: کلاس شهر یک برنامه تدوین شده در مدیریت شهری اصفهان است که سرمایه گذاری برای آینده اصفهان محسوب می شود و باید دانش آموزان را با معلمان دوره دیده این کلاس شهر آشنا کنیم و این کار یک روزی سودش را به شهر باز می‌گرداند.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به لزوم آموزش در زمینه فرهنگ شهروندی اشاره کرد و گفت: اگر امروز بخشی از ناوگان بزرگ حمل و نقل آسیب می بیند به دلیل نبود آموزش است و اگر گاهی کثیفی می بینیم به  این دلیل است که آموزش لازم را نداده‌ایم، هرچند وضعیت اصفهان در این زمینه در کشور بی نظیر است اما باید بهتر شویم به همین دلیل اعتقاد داریم باید از آموزش و پرورش شروع کنیم.
وی با بیان اینکه شبکه اجتماعی نباید جایگزین کتاب شود و نشر ما نباید با مشکل مواجه شود و ناشر نباید دچار تردید در چاپ باشد، اظهار کرد: مطالعه در کشور و شهر اصفهان کاهش یافته است و باید کمک‌ کنیم که هیچ موضوعی جایگزین مطالعه کتاب نشود.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اصفهان

    منبع خبر

    شورای شهر اصفهان

    شورای شهر اصفهان یک شورای شهر در شهر اصفهان می باشد

      نظرات