آغاز عملیات اجرایی شبکه آبیاری و زهکشی سد ساروق در شهرستان...

آغاز عملیات اجرایی شبکه آبیاری و زهکشی سد ساروق در شهرستان...

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر عملیات اجرایی شبکه آبیاری و زهکشی سد ساروق در شهرستان تکاب آذربایجان غربی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در این  مراسم  مهندس علی بیگی معاون طرح و توسعه این شرکت،  ضمن تبریک دهه فجرانقلاب اسلامی و ارائه گزارشی درخصوص مشخصات فنی طرح شبکه آبیاری و زهکشی سد ساروق افزود: این طرح شامل ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۵۰۰ لیتر بر ثانیه ، خط انتقال اصلی به طول ۷۷۸۰  متر و خط فرعی به طول ۳۲۰۰ متر میباشد و نیرو رسانی به ایستگاه پمپاژ به قدرت یک و نیم مگا وات جهت آبیاری 820 هکتار از اراضی پایاب سد ساروق، از اهداف این طرح است.

وی با اشاره به پروژه های مهم شرکت آب منطقه ای در شهرستان تکاب و اثر گذاری این طرحها در رونق و توسعه اقتصادی منطقه افزود : احداث سدهای ساروق و احمد آباد ، خطوط انتقال آب و تصفیه خانه ، آب بند قوشخانه و دایک خاکی ساروق  و چندین طرح  دیگرهمگی در راستای خدمت رسانی به مردم منطقه و در جهت رفع مشکلات آبی کشاورزان به انجام رسیده است.

در ادامه دکتر همایون هاشمی ، نماینده مردم شهرستان تکاب در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از مجموعه شرکت آب منطقه ای نسبت به جهت اجرای شبکه آبیاری و زهکشی  ساروق افزود: این طرح یکی از مطالبات به حق مردم و مسئولین منطقه است که انتظار میرود با همدلی و هماهنگی مسئولین استانی و شهرستانی با موفقیت به اتمام برسد.

در این مراسم همچنین دکتر زمانی فرماندار شهرستان تکاب نیز ضمن اشاره به تاثیر بخش کشاورزی در رونق اقتصادی منطقه ، پروژه مذکور را یک از مهمترین و تاثیر گذار ترین پروژه های شهرستان برشمرد و ابراز امیدواری نمود با اتمام این طرح گام بزرگی در جهت توسعه بخش کشاورزی شهرستان تکاب برداشته شود ‌.

در پایان مراسم با کلنگ زنی پروژه توسط مقامات حاضر در محل ، عملیات اجرایی شبکه آبیاری وزهکشی ساروق آغاز گردید .

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات