طرح گسترش سواد آبی با محوریت کتاب«انسان و محیط زیست » در...

معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای فارس خواستار توجه بیشتر روسای امور آب شهرستانهای فارس به مساله پرکردن چاههای غیرمجاز و نیز طرح گسترش سواد آبی با محوریت کتاب«انسان و محیط زیست » شد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ مهندس کرامت الله کریمی مزیدی در جمع روسای امور آب شهرستانهای فارس بیان نمود: در بحث تعادل بخشی منابع آبهای زیرزمینی می بایست به برش های شهرستانی ارائه شده از سوی شرکت آب منطقه ای استان توجه گردد. این برش ها ،شهرستانهای استان را  براساس حوزه جغرافیایی ،تقسیم بندی نموده و مناطق مختلف چندگانه ای لحاظ شده است.

کریمی مزیدی گفت: براساس بررسی ها و امتیازبندی هایی که انجام داده ایم، عملکرد برخی شهرستانهای استان را در زمینه پرکردن چاههای غیرمجاز در حد خوب نیافتیم که سعی داریم با حل مشکلات موجود در این شهرستانها در مباحث منابع آبی،تلاش برای بالابردن این عملکرد دوچندان شود.

معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای فارس در ادامه خواستار رسیدگی به مشکلات کارشناسان گشت و بازرسی شرکت شد و تاکید نمود که مشکلات این گروهها نباید به بن بست بخورد.

مهندس مزیدی همچنین گفت: بحث پیگیری آبهای سطحی نیز باید با جدیت و نظم بیشتری دنبال شود. عدم تمرکز بالا در این زمینه می تواند عدم نظارت کافی را بدنبال داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از روسای امور آب شهرستانها خواست که به صورت جدی پیگیر طرح داناب شوند. طرحی که با کمک آموزش و پرورش سعی در ارتقای سواد آبی و اطلاع رسانی و آموزش در زمینه حفظ منابع آبی در بین معلمان و دانش آموزان دارد.

معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای فارس با اشاره به طرح گسترش سواد آبی با محوریت کتاب«انسان و محیط زیست » و پیش آگاهی مانور سیلاب در فارس خواستار توجه روسای امور آب شهرستانها به این طرح و همکاری با ادارات آموزش و پرورش در این زمینه به آن شد.

کریمی مزیدی گفت: قطعا آموزش و پرورش ،نهادی بسیار تاثیر گذار است و آموزش به مربیان و معلمان و همچنین والدین دانش آموزان می تواند مسیر خطیر اطلاع رسانی در زمینه حفظ منابع آب و هشدار به خاطر کم آبی را کوتاه تر و سریع تر نماید.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات